Zmiana Opłat za Przejazd Autostradą A4 Katowice-Kraków

opłaty za przejazd autostradą

fot. Adobe Stock

Zgodnie z postanowieniami § 11 punkt 2 Umowy z dnia 24 sierpnia 2021 roku, zawartej pomiędzy mPay Spółka Akcyjna, a Spółką Stalexport Autostrada Małopolska Spółka Akcyjna i VIA4 S.A., pragniemy poinformować o istotnej zmianie dotyczącej opłat za przejazd Autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Od 1 stycznia 2020 roku, promowaliśmy wykorzystanie płatności automatycznych, w tym przewidzianych w ww. Umowie („videotolling”), oferując preferencyjną stawkę opłaty za przejazd Autostradą A4. Ta preferencyjna stawka opłaty, wynosząca 13,00 PLN, była dostępna dla pojazdów kategorii 1 (inne niż motocykle).

Jednakże, informujemy, że z dniem 16 stycznia 2024 roku, zostanie zniesiona preferencyjna stawka opłaty za przejazd Autostradą A4 na wspomnianym odcinku. Od tego dnia, opłata za przejazd Autostradą A4 dla pojazdów kategorii 1 (inne niż motocykle) wyniesie 15,00 PLN, niezależnie od sposobu jej uiszczania.

Podkreślamy, że zmiana ta dotyczy opłaty za przejazd Autostradą A4 Kraków-Katowice, będąc istotną informacją dla wszystkich użytkowników tego odcinka autostrady. Zachęcamy do zaplanowania podróży z uwzględnieniem nowej stawki opłaty.

Dziękujemy za dotychczasowe korzystanie z systemu płatności automatycznych i liczymy na dalszą współpracę. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących nowej stawki opłaty za przejazd Autostradą A4 Kraków-Katowice, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.Podziel się ze znajomymi