Mobilność

Masz telefon? Masz mPay! Zawsze pod ręka!

Wygodne przekazywanie płatności

Aplikacja mPay pozwala na przekazywanie płatności innemu użytkownikowi aplikacji, oraz udostępnianiu środków na wirtualnej portmonetce

Doładowania

Możesz w łatwy sposób doładować telefon, sobie i swoim najbliższym. Obsługujemy wszystkich partnerów na rynku Play, Orange, T-Mobile i wielu innych

Setki produktów cyfrowych

W aplikacji kupisz doładowania do gier

Setki produktów cyfrowych w jednej aplikacji

Bilety autobusowe

Kupisz bilety komunikacji miejskiej dla miast: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Częstochowa i ponad 40 innych

Parkingi

Możliwość opłaty strefy płatnego parkowania dla największych miast dostępne w aplikacji

Doładowania do gier

Doładuj swoje konto dla konsoli i platform gamingowych takich jak: Playstation, Xbox, Stream, Wargaming, Counter Strike

Sport i rozrywka

Dla pasjonatów sportów posiadamy bilety uprawniające do wejścia na wybrane wydarzenia – kupuj bilety bez kolejek

Dla miłośników natury i aktywnego spędzania czasu mamy bilety do ZOO i Tatrzańskiego Parku Narodowego – kupuj bilety bez kolejek.

Przelewy pomiędzy użytkownikami

mPay umożliwia dokonywanie błyskawicznych przelewów pomiędzy użytkownikami aplikacji.

Udostępnianie portmonetki

Możesz udostępniać portmonetkę innym użytkownikom aplikacji. Określasz limit dzienny i miesięczny wydawanej kwoty – jest to idealny sposób na kontrolowanie wydatków

Jak zostać użytkownikiem mPay?

Aby zostać użytkownikiem mPay, należy zainstalować w telefonie darmową aplikację mobilną i zarejestrować się w systemie. Aplikacja jest dostępna na telefony z systemami Android, iOS i można ją pobrać na dwa sposoby:

– wpisując w dedykowanym sklepie z aplikacjami „mPay płatności mobilne”.
– wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres www.app.mpay.pl

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji. W formularzu rejestracyjnym należy wpisać swoje dane, numer telefonu oraz adres e-mail. Każdy użytkownik ustala też swój indywidualny PIN, czyli 4-cyfrowy kod, który będzie służył do zatwierdzania transakcji.

W jaki sposób mogę dokonywać płatności w mPay?

Korzystając z mPay możesz dokonywać płatności wybraną przez siebie metodą:

– za pomocą elektronicznej portmonetki, po uprzednim zasileniu jej środkami pieniężnymi.

– przy użyciu karty płatniczej, bez konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Płatności są wtedy realizowane bezpośrednio z konta bankowego.

Każdą płatność realizowaną w mPay należy potwierdzić swoim indywidualnym kodem PIN, ustalonym podczas rejestracji w systemie. Za transakcje przy użyciu portmonetki i kart płatniczych nie są pobierane żadne prowizje. Partnerem mPay w zakresie obsługi transakcji kartowych jest firma Mastercard. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zabezpieczeń dane używanych w aplikacji kart płatniczych są w pełni bezpieczne.

Jak zasilić portmonetkę mPay?

Konto mPay można zasilić na wiele sposobów:

– bezpłatne zasilenie tradycyjnym przelewem bankowym lub przekazem pocztowym.

– natychmiastowe zasilenie z konta bankowego za pośrednictwem serwisu eCard. Usługa jest dostępna z poziomu aplikacji oraz strony internetowej www.zasil.mpay.pl.  Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.

– natychmiastowe zasilenie z karty płatniczej, dostępne z poziomu aplikacji. Do kwoty zasilenia doliczana jest prowizja w wysokości 2 proc.

Bezpośrednio po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym mPay (najpóźniej następnego dnia roboczego), użytkownik otrzymuje wiadomość z informacją, jaką kwotą została zasilona portmonetka.

Jak podłączyć kartę płatniczą?

Aby móc korzystać z kart płatniczych w mPay, należy założyć swój mPay Wallet – cyfrowy portfel działający w technologii Masterpass. Można to zrobić w dowolnym momencie, bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie (zakładka „Karty płatnicze” lub na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl.

Po założeniu swojego mPay Wallet możesz bezpiecznie dodawać karty płatnicze. Jeżeli korzystasz z aplikacji, uruchom ją w telefonie, wejdź do zakładki „Karty płatnicze” i wybierz opcję „Dodaj kartę”. Teraz wystarczy wypełnić formularz potrzebnymi danymi (nazwa karty, jej numer i data ważności oraz kod CVC – trzy ostatnie cyfry, które zostały wydrukowane na odwrocie karty obok paska podpisu). Aby zakończyć proces dodawania karty, dotknij przycisku „Dodaj nową kartę”.

Szczegółową instrukcję zakładania mPay Wallet oraz dodawania kart płatniczych znajdziesz tutaj.

Dlaczego muszę zweryfikować kartę i jak to zrobić?

Ze względów bezpieczeństwa w aplikacji można płacić tylko kartami zweryfikowanymi. Prawo użytkownika do korzystania z dodanej karty musi zostać sprawdzone poprzez obciążenie jej rachunku małą, losową kwotą z przedziału od 1 do 5 zł.  Obciążenie jest tymczasowe, co oznacza, że po zakończeniu procesu weryfikacji środki zostaną automatycznie zwrócone.

Weryfikacja karty:

  1. Uruchom aplikację mPay lub wejdź na stronę www.wallet.mpay.pl.
  2. Wyświetl dodaną przez siebie kartę.
  3. Wybierz opcję „Weryfikuj”, wpisz kod PIN i dotknij przycisku “OK”
  4. Zaloguj się do swojego banku i sprawdź kwotę z przedziału od 1 do 5 zł, jaką karta została tymczasowo obciążona. Kwota obciążenia powinna być widoczna w zakładce „Historia” lub „Blokady”, zależnie od banku, z którego korzystasz.
  5. Wróć do aplikacji lub na stronę www.wallet.mpay.pl. Wpisz kwotę obciążenia i potwierdź operację, aby zakończyć proces weryfikacji karty.

Szczegółową instrukcję procesu weryfikacji kart płatniczych znajdziesz tutaj. Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych wskazówek, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta (tel. +48 34 390 55 57, e-mail [email protected]) lub wyślij nam wiadomość na Facebook’u.

Jakiego typu transakcje możne realizować za pośrednictwem mPay?

mPay jest systemem uniwersalnym o stale rozszerzanym zakresie usług. Umożliwia realizację różnych rodzajów transakcji, w tym m.in.:

– zakup biletów komunikacji miejskiej w wielu polskich miastach

– zakup biletów kolejowych

– opłacanie postoju samochodu w Strefach Płatnego Parkowania

– zasilanie telefonów na kartę

– zakup doładowań do konsol i gier

– zakup biletów na wydarzenia

– przelewanie pieniędzy do innych użytkowników telefonów komórkowych

– zakup ubezpieczenia samochodowego

– zakup ubezpieczenia turystycznego

Czy transakcje są bezpieczne?

Transakcje realizowane są w oparciu o bezpieczne i sprawdzone algorytmy i procedury. Pozwala to zapewnić pełne ich bezpieczeństwo. Dodatkowo transakcje wymagają potwierdzenia indywidualnym kodem PIN (zdefiniowanym przez użytkownika). W procesie weryfikacji karty używane są najnowsze standardy 3-D Secure i kodem CVC2/CVV.

Więcej informacji na temat stosowanych w mPay mechanizmów bezpieczeństwa znajdziesz tutaj

Czy można anulować wykonaną już transakcję?

Zrealizowanej transakcji nie można anulować. Każdą rozpoczętą transakcję można przerwać przed jej zatwierdzeniem kodem PIN.

Czy mogę zapamiętać w telefonie najczęściej powtarzane transakcje?

Aplikacja pozwala dodać do listy ulubionych najczęściej wykonywane transakcje, a tym samym zaoszczędzić kilka cennych sekund podczas ich realizowania.

Przykładowo do listy ulubionych można dodać konkretny rodzaj biletu komunikacji miejskiej, np. 20-minutowy ZTM Warszawa. W tym celu wystarczy uruchomić zakładkę „Bilety”, z listy miast wybrać Warszawę, a następnie przejść do ekranu z listą dostępnych biletów. Przy każdym z nich znajduje się ikona gwiazdki. Po jej dotknięciu bilet zostanie dodany do listy ulubionych transakcji.

Dodane w ten sposób transakcje będą dostępne z poziomu ekranu głównego aplikacji, w zakładce „Ulubione”.

Czy za wszystkie usługi można płacić kartą płatniczą?

Nie za wszystkie transakcje można zapłacić kartą, należą do nich:

– przekazy pomiędzy Użytkownikami mPay (tzw. transakcje P2P),

– przelewy na zdefiniowane rachunki bankowe.

Jakie wymagania musi spełniać mój telefon, aby można nim było dokonywać płatności?

Aplikacja może być zainstalowana na telefonach z systemem Android oraz iOS. Do prawidłowego jej działania konieczne jest połączenie z Internetem.

Czy mogę kontrolować i monitorować usługę?

Każdy użytkownik ma pełen dostęp do informacji o swoim koncie w systemie mPay. Można na nim sprawdzać, zarówno informacje o wszystkich dokonanych transakcjach, jak i zmieniać pewne parametry. Funkcjonalność dostępna jest z poziomu aplikacji oraz za pośrednictwem strony system.mpay.pl

Zapomniałeś kodu PIN lub hasła?

W aplikacji wybierz Konto / Ustawienia / Zmień mPIN lub Zmień hasło. Możesz również Skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (tel. +48 34 390 55 57, e-mail [email protected]).

Wycofanie środków / Zamknięcie konta mPay

W celu wycofania środków z portmonetki wybierz w aplikacji Moje Finanse / mRachunek / Przelej lub wypłać. Aby zamknąć konto prosimy o kontakt z BOK pod numerem +48 34 390 55 57 lub pod adresem e-mail [email protected]

Czym jest portmonetka i jakie są jej rodzaje?

Portmonetka to indywidualne konto użytkownika w systemie mPay. Za jej pomocą – po wcześniejszym zasileniu – można dokonywać płatności za usługi dostępne w aplikacji mobilnej. W systemie mPay rozróżniamy cztery rodzaje portmonetek:

– Portmonetka mPay – główna portmonetka przedpłacona, zasilana szybkim przelewem, przelewem tradycyjnym lub przelewem od innego użytkownika

– Portmonetka zasileń kartowych mPay (kartowa)– zasilana przelewem z karty płatniczej (zwrot środków możliwy jedynie na kartę)

– Portmonetka promocyjna – środki otrzymane w ramach uczestnictwa w  promocjach, do wykorzystania tylko na usługi mPay

– Portmonetka udostępniona – środki udostępnione z portmonetki innego użytkownika , do wykorzystania tylko na usługi mPay

Ważna informacja! Kwota, która widnieje w prawym górnym rogu aplikacji oznacza środki, które aktualnie znajdują się w Portmonetce mPay (głównej).  Jeżeli zasilenie następuje przy użyciu karty płatniczej, środki trafiają bezpośrednio do Portmonetki zasileń kartowych mPay (kartowej).  Żeby z nich skorzystać, wystarczy:

1. rozpocząć dowolną transakcję, np. zakup biletu komunikacji miejskiej

2. z listy metod płatności wybrać „Portmonetka”,

3. z listy dostępnych portmonetek wybrać „Portmonetka zasileń kartowych mPay”

Zasiliłem portmonetkę w aplikacji, ale kwoty zasilenia nie widać w aplikacji

Kwota, która widnieje w aplikacji oznacza środki w zakładce Moje Finanse oznacza środki, które aktualnie znajdują się w Portmonetkach mPay (suma ze wszystkich portmonetek).

Jeżeli zasilenie następuje przy użyciu karty płatniczej, środki trafiają bezpośrednio do Portmonetki zasileń kartowych mPay (kartowej). Zasilenia oprócz tych z karty płatniczej trafiają na portmonetkę mPay.

Żeby z nich skorzystać, wystarczy:

1. Rozpocząć dowolną transakcję, np. zakup biletu komunikacji miejskiej.

2. Z listy metod płatności wybrać „Portmonetka”.

3. z listy dostępnych portmonetek wybrać „Portmonetka zasileń kartowych mPay”

Jak otrzymać fakturę

Fakturę za bilety i usługi w aplikacji wystawiamy na żądanie klienta. W tym celu należy wysłać wiadomość na adres [email protected] Nie wystawiamy faktur za parkowanie