Videotolling dla firm – płać z aplikacji za przejazdy flotowe

Videotolling to nowoczesny system poboru opłat za przejazdy autostradami, który wykorzystuje kamery do odczytu numerów rejestracyjnych pojazdów. Można z niego skorzystać na odcinkach A1 Toruń – Gdańsk i A4 Katowice – Kraków. Dzięki temu kierowcy mogą szybko i wygodnie przejeżdżać przez bramki bez konieczności zatrzymywania się i płacenia gotówką lub kartą.

Korzystanie z videotollingu jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, które posiadają flotę pojazdów. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, a także poprawić kontrolę nad wydatkami na przejazdy flotowe.

videotolling dla firm

(fot. AdobeStock)

Jak działa videotolling?

Aby korzystać z videotollingu, przedsiębiorca lub fleet manager, musi zarejestrować się w systemie i podać numery rejestracyjne pojazdów, które będą korzystać z tej usługi. Następnie, aby zapłacić za przejazd, wystarczy przejechać przez bramkę videotolling. Płatność pobierze się samoczynnie.
Bramki dla przejazdów automatycznych oznaczone są symbolem kamery na żółtym tle.
Aby kamera mogła prawidłowo odczytać tablicę rejestracyjną należy zatrzymać pojazd przed białą linią, na wysokości okna kabiny inkasenta.
Usługa dedykowana jest kierowcom pojazdów lekkich i ciężkich.


Zalety videotollingu dla firm

Korzystanie z videotollingu niesie ze sobą wiele korzyści. Oto kilka z nich :

Szybkie i wygodne płatności – videotolling umożliwia płatności za przejazdy autostradami bez konieczności zatrzymywania się i płacenia gotówką lub kartą. Dzięki temu kierowcy mogą szybko i sprawnie przejeżdżać przez bramki. .

Brak paragonów – tradycyjne metody płatności za przejazdy autostradami często wymagają zachowywania paragonów lub potwierdzeń płatności w celu rozliczenia podróży służbowej. Videotolling w połączeniu z mPay dla firm eliminuje tę konieczność, co ułatwia zarządzanie dokumentacją finansową.

Faktura zbiorcza za przejazdy – Dla przedsiębiorców, którzy korzystają w swoich firmach z videotollingu, została przewidziana funkcja otrzymywania faktur zbiorczych za wszystkie przejazdy. To ułatwia proces rozliczania z kosztów i prowadzenia księgowości.

Oszczędność czasu i pieniędzy – videotolling pozwala zaoszczędzić czas, który normalnie byłby poświęcony na zatrzymywanie się i płacenie za przejazdy. Ponadto, korzystając z mPay dla firm, można skorzystać z 25% zniżki na przejazdy autostradą A4, co przekłada się na oszczędność pieniędzy.

Raporty miesięczne – system mFlota umożliwia generowanie raportów miesięcznych, które zawierają informacje o przejazdach i kosztach. To ułatwia monitorowanie wydatków na przejazdy flotowe i analizę efektywności działań.

videotolling dla firm

(fot. AdobeStock)

Korzystaj z videotollingu w mPay dla firm

Aby zarejestrować się w systemie, wystarczy wejść na stronę internetową mPay dla firm i wypełnić formularz rejestracyjny. Po rejestracji otrzymasz e-mail z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w link nastąpi przekierowanie do panelu mFlota, gdzie należy zasilić konto firmowe, dodać pracowników i numery rejestracyjne swoich pojazdów oraz aktywować usługi.
Dodatkowo, mPay dla firm daje dostęp do innych usług, takich jak parkowanie flotowe i możliwość zakupu biletów kolejowych.

Po dokonaniu aktywacji niepotrzebne są już inne działania. Podczas przejazdu autostradą nie jest konieczny telefon z aplikacją mPay, gdyż płatność odbywa się samoczynnie. Kamery umieszczone przy bramkach odczytują numery rejestracyjne pojazdu, a system poboru sprawdza, czy samochód z konkretną tablicą został zarejestrowany w aplikacji. Przez bramkę można przejechać, gdy po lewej stronie pasa ruchu zapali się zielone światło i zostanie podniesiony szlaban. Płatność nastąpi automatycznie z rachunku firmowego, upewnij się że został on wcześniej zasilony.

Możliwości wnoszenia opłat za autostrady w usłudze mPay dla firm ma na celu ułatwienie wiele codziennych czynności, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy oraz osoby zarządzające flotą samochodową w swoich firmach. Usługa pozwala zautomatyzować płatności i zyskać nad nimi pełną kontrolę oraz ułatwić comiesięczne rozliczanie. Dzięki temu zarządzanie pojazdami służbowymi jest wygodne, proste i ekologiczne.

videotolling dla firm

(fot. AdobeStock)

Jakie są koszty videotollingu?

Koszt videotollingu jest taki sam jak koszt opłat za przejazdy autostradowe. Opłaty są pobierane za każdy przejazd, a ich wysokość zależy od rodzaju pojazdu i długości przejazdu.
Dodatkowo, korzystając z mPay dla firm, zapłacisz 25% mniej za przejazdy autostradą A4.

Podziel się ze znajomymi