Rezygnacja Prezesa Zarządu z pełnienia funkcji w Zarządzie Spółki

Ze skutkiem na 9 października 2015 roku Jacek Bykowski rezygnuje z funkcji Prezesa Zarządu spółki mPay S.A. Pod jego kierownictwem spółka zdecydowanie poprawiła wyniki finansowe, po raz pierwszy w swojej historii osiągając zysk, wprowadziła na rynek aplikację mobilną i podpisała swój pierwszy międzynarodowy kontrakt.

Jacek Bykowski pełnił funkcję Prezesa Zarządu mPay S.A. od grudnia 2013 roku. Przygotował on kompleksową strategię rozwoju spółki na 3 lata i konsekwentnie ją realizował. Wraz ze swoim zespołem wprowadził na rynek aplikację mobilną umożliwiającą zakup biletów
komunikacji miejskiej oraz opłacanie postoju w strefach płatnego parkowania. Aplikacja spotkała się z międzynarodowym zainteresowaniem, efektem czego podpisano kontrakt, na mocy którego flagowy produkt mPay S.A. trafi do 6 państw zrzeszonych w ramach Rady Współpracy Zatoki Perskiej: Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru oraz Omanu.

Pod kierunkiem Jacka Bykowskiego spółka zdecydowanie poprawiła wyniki finansowe, osiągając najlepsze w swojej historii rezultaty i po raz pierwszy osiągając zysk. W roku operacyjnym 2014, spółka mPay S.A. wygenerowała prawie 117 tys. zł zysku, notując wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 16,7% w stosunku do poprzedniego roku i wkroczyła na ścieżkę stabilnego rozwoju. Zwieńczeniem transformacji przeprowadzonej przez ustępującego Prezesa jest zwołane na dzień 7 października Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym planowane jest podjęcie szeregu decyzji o kluczowym znaczeniu dla dalszego rozwoju mPay S.A.

Zarząd i Rada Nadzorcza bardzo dziękują Prezesowi Bykowskiemu za wkład w rozwój Spółki.

Podstawa prawna:
§ 3 ust. 2 pkt 18) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”
Osoby reprezentujące spółkę:

  • Maciej Orzechowski – Wiceprezes Zarządu
Podziel się ze znajomymi