Katowice parkują z mPay

Od 4 września, należność za postój w strefie płatnego parkowania w Katowicach, wniesiemy szybko i wygodnie poprzez aplikację mPay. Tamtejsi kierowcy jako pierwsi w Polsce, skorzystają  z dodatkowego udogodnienia – specjalnej mapy, która wskaże w jakiej części strefy się znajdują i jaka taryfa ich obowiązuje.

Katowice z innowacją od mPay
mPay to najdłużej działający na polskim rynku dostawca w zakresie płatności mobilnych. Flagowym produktem spółki jest multifunkcyjna aplikacja, która umożliwia m.in. regulację należności za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego. Katowice to 34 miasto, w którym uiścimy opłatę za pośrednictwem mPay, ale pierwsze w Polsce, gdzie użytkownicy zyskają dostęp do specjalnej mapy.

Nasze rozwiązanie zasugeruje użytkownikowi aplikacji, na podstawie lokalizacji jego telefonu,
w jakiej części strefy płatnego parkowania się znajduje i jaki cennik go obowiązuje. Wszystko aktualizowane w czasie rzeczywistym.
– mówi Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay S.A.
 
Użytkownicy powinni pamiętać, aby zatwierdzić proponowaną lokalizację – zgodnie ze swoim faktycznym położeniem oraz zanim oddalą się od samochodu. Identyfikacja następują bowiem na podstawie lokalizacji urządzenia z aplikacją a nie samego auta.

Potencjał mobilnych płatności

Od 23 lipca br. w Katowicach działa 50 parkomatów, w których zrealizujemy transakcję  bezgotówkowo, z wykorzystaniem karty płatniczej, oraz gotówkowo. Wcześniej kierowcy wnosili opłatę u pracownika obsługującego dany parking.

– Nowoczesne i wygodne płatności mobilne to odpowiedź na realne potrzeby kierowców. Cieszymy się, że również w Katowicach możemy zaoferować usługi, które istotnie ułatwiają życie zmotoryzowanym, m.in. z uwagi na możliwość kontroli kosztów z poziomu telefonu, dzięki opcji start-stop. – mówi Krzysztof Hejduk – Gwarantujemy szybkość oraz stabilność działania aplikacji od strony systemowej, intuicyjną obsługę oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa danych. – dodaje.

Darmową aplikację mPay możemy pobrać ze sklepów: Google Play, App Store lub Huawei App Gallery. Po szybkiej rejestracji możemy bezproblemowo korzystać ze swojego konta. W celu finalizacji transakcji możemy wybierać spośród trzech źródeł płatności: przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass.

Dodatkowe korzyści dla użytkowników aplikacji mPay

Mam głębokie przekonanie, że nasi przyszli użytkownicy docenią nie tylko opcję płatności za parkowanie, ale i wiele innych funkcjonalności oferowanych przez nas, które obejmują szeroko pojęty transport, rozrywkę i usługi finansowe. Jedna aplikacja, wiele możliwości. mówi Krzysztof Hejduk.

Obecnie w dzięki mPay, obok regulowania należności za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego, użytkownik może zakupić bilety komunikacyjne, doładować telefon lub grę, dokonać zakupu treści cyfrowych w serwisach VOD i muzycznych, a nawet nadać nadać paczkę. Dodatkowo, ma możliwość dokonywania błyskawicznych przelewów pomiędzy użytkownikami aplikacji oraz udostępniania zasobów tzw. wirtualnej portmonetki, a także przekazywania wsparcia na rzecz akcji charytatywnych.

mPay, jako pierwsza niebankowa aplikacja, zaoferował możliwość potwierdzania tożsamości użytkownika poprzez tzw. selfie. To znaczące udogodnienie dla klientów – jest szybciej i wygodniej niż w przypadku przelewu weryfikacyjnego.

W ostatnim czasie użytkownicy aplikacji mPay zyskali dostęp do pierwszej na rynku multiwyszukiwarki połączeń autokarowo-kolejowych. Dzięki niej zyskują dostęp do informacji o najbardziej optymalnej czasowo i kosztowo opcji transportu. W tym samym miejscu sfinalizują transakcję zakupu pojedynczego, w tym łączonego biletu, jak również kilku biletów w ramach jednej płatności.

Inf. pras. – Od 4 września za parkowanie w Katowicach zapłacimy w aplikacji mPay – 03 09 2020

Podziel się ze znajomymi