Karty debetowe dla użytkowników mPay dzięki współpracy z Planet Pay

28 lutego 2023 r. mPay podpisał ze spółką Planet Pay umowę o współpracy, która stanowi wyraz intencji stron do długoterminowej kooperacji w zakresie wydawania i obsługi kart debetowych Visa dla użytkowników aplikacji mobilnej mPay. Planowany termin startu usługi to czerwiec 2023 roku.

Karty płatnicze będą ściśle zintegrowane z systemami mPay, co umożliwi użytkownikom korzystanie z pieniędzy zgromadzonych w ramach salda konta również poza ekosystem aplikacji mobilnej. Pieniądze będą mogły zostać wykorzystane w ramach transakcji offline, w terminalach POS, w Internecie, jak również przy płatnościach MOTO. Intencją stron jest również, by karty były wielowalutowe i umożliwiały użytkownikom płacenie za produkty i usługi zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Współpraca z Planet Pay to kolejny krok realizacji naszej strategii fintechowej, która jest oparta na stopniowym poszerzaniu zakresu usług i oferty produktów możliwych do kupienia z wykorzystaniem autorskich technologii płatniczych mPay w Polsce, jak i poza jej granicami. To właśnie za wielofunkcyjność najbardziej cenią nas użytkownicy aplikacji – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego chcemy, aby nasza aplikacja dała klientom możliwość wykorzystywania środków w ramach salda mPay również w innych ekosystemach. To także odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników. mPay staje się coraz bardziej uniwersalną aplikacją płatniczą służącą do codziennych płatności. I taki właśnie cel nam przyświeca. – dodaje Karol Zielinski, członek zarządu mPay S.A.

W ramach grupy ITCARD, która jest właścicielem spółki Planet Pay, od 2022 roku funkcjonuje ITCARD Fintech Lab, którego celem jest świadczenie kompleksowych usługi wydawnictwa i obsługi kart płatniczych dla fintechów. Współpraca z mPay to ważny element realizacji naszej strategii, która zakłada wdrażanie nowoczesnych produktów płatniczych dla naszych Partnerów oraz stały rozwój rynku płatności w Polsce – Jarosław Chrzanowski, Prezes Zarządu ITCARD.

Usługi będą świadczone na rzecz użytkowników końcowych, w oparciu o zezwolenie działania w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej i w oparciu o należące do mPay innowacyjne technologie płatnicze.

Podziel się ze znajomymi