e-TOLL – zmiany w płatnościach

Nie trzeba będzie już płacić za przejazd pojazdem lekkim po autostradach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad – e-TOLL, czyli A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica.

e-TOLL

(fot. pixabay.com)

Zwolnienie z opłat dotyczyć będzie użytkowników samochodów osobowych, motocykli oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Prezydent Andrzej Duda podpisał 23 czerwca 2023 r. ustawę z 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowe przepisy przewidują całkowitą rezygnację z poboru opłaty za przejazd pojazdów lekkich autostradą na odcinkach zarządzanych przez GDDKiA.

Wprowadzenie tych zmian nastąpi 1 lipca 2023 r.

Videotolling w aplikacji mPay

Mimo wprowadzonych zmian w systemie e-TOLL, użytkownicy aplikacji mPay nadal mają dostęp do wygodnej funkcji Videotolling. Dzięki niej możliwe jest płacenie za przejazd autostradami bez konieczności zatrzymywania się przy bramkach. To świetne rozwiązanie, które umożliwia płynne i wygodne podróżowanie bez obaw o opłaty drogowe.

Ciesz się dalej wygodną funkcją płatności za autostrady w systemie Videotolling, korzystając z aplikacji mPay. Teraz będziesz mógł skorzystać z tej usługi na odcinkach A1 Toruń – Gdańsk oraz A4 Kraków – Katowice. Videotolling to innowacyjny system oparty na identyfikacji numeru rejestracyjnego pojazdu, który umożliwia płatności za przejazd bez konieczności zatrzymywania się.

Dzięki temu systemowi, szlabany na miejscach poboru opłat podnoszą się automatycznie, co eliminuje potrzebę płacenia gotówką lub korzystania z tradycyjnych kart. Teraz, za każdym razem gdy będziesz podróżować odcinkiem autostrady A1 Toruń – Gdańsk lub A4 Kraków – Katowice, po prostu skorzystaj z aplikacji mPay, a system Videotolling dokona płatności na podstawie numeru rejestracyjnego Twojego pojazdu.

To szybkie, wygodne i bezstresowe rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się płynnym przejazdem przez autostrady bez konieczności martwienia się o opłaty. Pamiętaj, że korzystając z aplikacji mPay, masz dostęp do szerokiej gamy usług płatniczych, w tym także możliwość korzystania z Videotolling na wymienionych odcinkach autostrad.

Podziel się ze znajomymi