Aplikacja mPay umożliwia opłacenie przejazdu autostradą A4 Katowice – Kraków

Użytkownicy wielofunkcyjnej aplikacji mobilnej mPay mogą już wygodnie płacić za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice-Kraków. Usługa działa na zasadzie videotollingu i jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników samochodów, jak i firmowych flot.

Na podstawie umowy podpisanej z operatorem autostrady Stalexport Autostrada Małopolska, zmotoryzowani dzięki korzystaniu z aplikacji mPay mogą już wygodnie opłacać przejazd autostradą A4 (między Katowicami a Krakowem).

– To kolejne poszerzenie katalogu usług mPay, które wpisuje się w oczekiwania naszych zmotoryzowanych klientów.  Celem mPay jest dostarczanie na rynek kompleksowych usług związanych z szeroko pojętymi płatnościami i finansami osobistymi. Konsekwentnie dążymy do tego, by oszczędzać czas naszych użytkowników i ułatwiać im regulowanie tego typu należności, a co za tym idzie zwiększać komfort podróżowania. Wkrótce posiadacze aplikacji będą mogli przy jej pomocy opłacać również przejazd autostradą A1 (między Toruniem
a Trójmiastem)  – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Na autostradzie A4 (Katowice- Kraków) jedną z form płacenia za przejazd jest aplikacja mobilna. Poza tradycyjną formą opłaty pobieraną przez inkasentów na bramkach autostradowych, działa tu elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling, który odczytuje numery rejestracyjne pojazdu, a system poboru opłat sprawdza, czy samochód z konkretną tablicą został zarejestrowany. Warto przypomnieć, że 1 grudnia 2021 roku na płatnych odcinkach państwowych autostrad nie ma już szlabanów.

Rejestracja konta w mPay jest łatwa i szybka. Nie wymaga potwierdzenia profilem zaufanym. Posiadacze aplikacji mPay mogą również podróżować płatnymi odcinkami państwowych autostrad na odcinkach A4 Sośnica-Wrocław i A2 Konin-Stryków, gdzie działa system płatności e-Toll bez potrzeby zakupu elektronicznego biletu autostradowego w punktach stacjonarnych. Całą transakcję zrealizują w mPay. Ponadto aplikacja umożliwia płacenie za parkowanie w ponad 60 miastach w całej Polsce, a dzięki wprowadzonym innowacjom, kierowca wie, w jakiej strefie płatnego parkowania się znajduje i jaka w związku z tym obowiązuje opłata. Ciekawą opcją jest również możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zakup najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.

Podziel się ze znajomymi