Od 4 września za parkowanie w Katowicach zapłacimy w aplikacji mobilnej mPay. To jednak nie jedyne udogodnienie dla kierowców.

Od 4 września, należność za postój w strefie płatnego parkowania w Katowicach, wniesiemy szybko i wygodnie poprzez aplikację mPay. Tamtejsi kierowcy, jako pierwsi w Polsce, skorzystają z dodatkowego udogodnienia –  mapy, która wskaże w jakiej części strefy się znajdują i jaka taryfa ich obowiązuje.

Katowice to 34 miasto, w którym uiścimy opłatę za pośrednictwem mPay, ale pierwsze w Polsce, gdzie użytkownicy zyskają dostęp do specjalnej interaktywnej mapy.

Nasze rozwiązanie zasugeruje użytkownikowi aplikacji na podstawie lokalizacji jego telefonu w jakiej części strefy płatnego parkowania się znajduje i jaki cennik go obowiązuje. Wszystko aktualizowane w czasie rzeczywistym.– mówi Krzysztof Hejduk, Prezes Zarządu mPay S.A

Użytkownicy powinni pamiętać, aby zatwierdzić proponowaną lokalizację – zgodnie ze swoim faktycznym położeniem oraz  zanim oddalą się od auta. Identyfikacja następują bowiem na podstawie lokalizacji urządzenia z aplikacją a nie samego auta.

 

W przyszłości funkcja będzie dostępna dla parkujących we wszystkich miastach obsługiwanych przez mPay, w których strefa parkowania jest podzielona na części różniące się taryfami.