aktualnoci

Aktualności

16 lip

Więcej mPay w Suwałkach

Aplikacja mPay parkowanie

Mieszkańcy i osoby odwiedzające Suwałki mogą już korzystać z kolejnej usługi dostępnej w ramach mPay. Do biletów komunikacji miejskiej dołączyły właśnie wygodne płatności za parkowanie. Nasza aplikacja eliminuje konieczność odliczania drobnych, szukania parkomatu czy wracania do pojazdu tylko po to, aby przedłużyć postój lub włożyć za szybę bilet parkingowy.

Wszystkie czynności związane z płatnością można wykonać zdalnie, z poziomu telefonu. mPay pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z geolokalizacji, dzięki której aplikacja pomaga odnaleźć zaparkowane auto.

W Suwałkach, podobnie jak w innych miastach, mPay umożliwia błyskawiczne  opłacenie parkowania w trzech wariantach: na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z ostatniej metody mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma parkowania, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 16:00, kiedy opłaty w suwalskiej strefie przestają być pobierane.

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi kierowca musi umieścić na samochodzie informację o tym, że płaci za postój korzystając z mPay. Służy do tego darmowa karta parkingowa w postaci naklejki na szybę, którą można odebrać samodzielnie w Referacie Strefy Płatnego Parkowania (ul. T. Noniewicza 71). Karta parkingowa jest dostępna także w formie pliku do wydruku, który można pobrać z poziomu aplikacji w telefonie lub ze strony internetowej www.mpay.pl. Równie dobrze sprawdzi się umieszczona za przednią szybą zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mPay.

wróć do listy aktualności