aktualnoci

Aktualności

3 sty

mPay z płatnościami za parkowanie w Krakowie

mPay w Krakowie wpis FB grafika

mPay jest rozwiązaniem dobrze znanym wielu mieszkańcom i osobom odwiedzającym Kraków, gdzie już od dawna pozwala m.in. wygodnie kupować bilety komunikacji miejskiej. Teraz z udogodnień, jakie zapewnia aplikacja mogą korzystać także kierowcy.

W Krakowie, podobnie jak w innych miastach, mPay umożliwia błyskawiczne  opłacenie parkowania w trzech wariantach: na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z ostatniej metody mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma parkowania, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 20:00, kiedy opłaty w krakowskiej strefie przestają być pobierane.

mPay to także wiele dodatkowych udogodnień, które czynią postój strefie płatnego parkowania jest mniej stresującym. W każdej  momencie można sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Kierowcy mogą też korzystać z glokalizacji, dzięki której aplikacja sama rozpoznaje strefę parkowania oraz pomaga odnaleźć zaparkowane auto.

Za parkowanie w aplikacji można płacić przy użyciu elektronicznej portmonetki, którą należy wcześniej zasilić środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego lub systemu Blik. Do mPay można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za parkowanie jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego kierowcy. Kartę można podłączyć w kilku prostych krokach bezpośrednio w aplikacji lub po zalogowaniu się do panelu użytkownika.

wróć do listy aktualności