fpc strona 1

Flyspot

mPay rozpoczął współpracę z FLYSPOT. Użytkownicy aplikacji mobilnej mPay mogą już kupować vouchery do Flyspot, gdzie w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach można poczuć emocje towarzyszące prawdziwym skokom spadochronowym. To efekt współpracy, jaką spółka nawiązała z firmą prowadzącą jedne z najpotężniejszych tuneli aerodynamicznych na świecie.

 

2

Czym jest tunel aerodynamiczny Flyspot?

Tunel aerodynamiczny to urządzenie wytwarzające wiatr o prędkości 300 km/h, dzięki któremu każdy może spełnić swoje marzenie o lataniu. Tunel pozwala na swobodnie unoszenie się w powietrzu na wysokości kilku a nawet kilkunastu metrów. Dzięki doświadczonemu zespołowi instruktorów, każdy chętny może wznieść się w powietrze, bez ponoszenia ryzyka jakie niosą ze sobą sporty lotnicze. Flyspot to najlepszy, najpotężniejszy tunel aerodynamiczny świata, którego elementy zostały dostarczone przez firmy Howden oraz Siemens – niekwestionowani liderzy w branży. Tunel aerodynamiczny przeznaczony jest dla profesjonalistów i amatorów i służy do rozwijania umiejętności ale także rozrywce i rekreacji. Flyspot dostarcza wrażeń, które do tej pory dostępne były nielicznym osobom uprawiającym sporty ekstremalne.

 

Jak kupić voucher przez aplikację mPay?

Żeby dokonać zakupu vouchera, wystarczy  uruchomić aplikację mPay w telefonie, a następnie wybrać kafelek Rozrywka.
W kolejnych krokach należy wybrać:

 • FLYSPOT Indoor Skydiving
 • voucher z listy
 • metodę płatności
 • na koniec zatwierdzić zakup podając mPIN

Kod vouchera będzie widoczny w zakładce Kontrola biletów

Jak wykorzystać kupiony przez mPay voucher?

Aby zrealizować zakupiony przez aplikację mPay voucher na lot w tunelu aerodynamicznym, należy przejść na stronę Flyspot  i wybrać kolejno:

 • CHCĘ LATAĆ W TUNELU,
 • miasto w którym chcesz skorzystać z usługi (WARSZAWA / KATOWICE),
 • ZREALIZUJ VOUCHER i wpisz kod ze swojego vouchera,
 • dokonaj rezerwacji pasującego terminu.

Voucher jest ważny przez rok od dnia zakupu przez aplikację mPay.

 

8

Jestem początkujący, co powinienem wybrać?

Dla początkujących są przygotowane pakiety pozwalające na pełne doznanie przyjemności swobodnego unoszenia się w powietrzu. Dla najmłodszych o stale obniżonej cenie, dla osób które chciałyby latać same lub przyjść w parze. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeden lot z pakietu dla początkującego jest odpowiednikiem jednego skoku spadochronowego z 4000 metrów. Osobom dla których będzie to prawdziwy „pierwszy raz” w tunelu sugerujemy pakiety „starter”. Oczywiście pakiety PRO też są dla nich dostępne. Pozwalają one nie tylko odkryć w sobie uczucia jakie wywołuje swobodny, niczym nieskrępowany lot w tunelu aerodynamicznym ale też podjąć pierwsze w pełni świadome próby kierowania swoim lotem które są pierwszym krokiem do wejścia do elitarnego grona indoor-skydiverów.

Jak przebiega wizyta w tunelu?

W tunelu trzeba pojawić się minimum 30 minut przed godziną rezerwacji. Jest to czas przeznaczony na niezbędne formalności, szkolenie i dobór sprzętu. Formalności załatwiamy na recepcji – szybka rejestracja i wypełnienie oświadczenia zamyka ten etap.
Następny etap – szkolenie i dobór sprzętu odbywa się już pod opieką instruktora, który przekaże informację o tym jak wygląda komunikacja w tunelu, wejście oraz wyjście do komory lotów. Otrzymacie od niego również cały niezbędny do lotu sprzęt: kombinezon (Pamiętajcie, że zakładamy go na własne ubranie tak więc im jest ono wygodniejsze tym lepiej. Wiązane sportowe buty będą najlepszym wyborem), zatyczki do uszu (w tunelu jest dosyć głośno), kask i gogle. Wszystko to zabiera właśnie około 30 minut.
Tak przygotowana grupa (bo zarówno szkolenie jak i loty odbywają się w grupach osób, które zrobiły rezerwację w tym samym 30 minutowym bloku) wchodzi z instruktorem do śluzy przed tunelem i zaczynamy latać. Do tunelu wchodzimy po kolei – każdy z naszych gości lata sam na sam z instruktorem.Gdy wszyscy w grupie będą mieli już swoje loty za sobą i będzie taka możliwość (tzn będziemy mieli odrobinę wolnego czasu) instruktor zapyta czy ktoś chciałby jeszcze raz wejść do tunelu – jest to opcja dodatkowo płatna.
Po zrealizowaniu całego programu lotów dla grupy grupa opuszcza tunel przez śluzę. Po lotach zapraszamy do kiosków video zainstalowanych w sali lotów – po wpisaniu numeru kasku (warto go zapamiętać), godziny lotów, oraz adresu email otrzymasz link do pobrania gotowego zmontowanego filmu z Państwa lotu. Możesz też pobrać surowy materiał z lotu zarejestrowany przez 6 naszych kamer. Jest on dostępny w komputerach w salach video. Instrukcję jak je znaleźć znajdziesz na ścianie pod monitorem. Nie zapomnij zabrać własnego pendrive’a! Na koniec zapraszamy do recepcji – możesz tam odebrać swój certyfikat potwierdzający, że masz już za sobą swój pierwszy, swobodny lot we Flyspot!

Co dostaję w ramach ceny pakietu?

Każdy pakiet obejmuje krótkie szkolenie wstępne w czasie którego uczestnik poznaje podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z tunelu aerodynamicznego, zasady komunikacji w tunelu oraz poznaje swojego instruktora który będzie czuwał nad jego bezpieczeństwem. Po szkoleniu każdy uczestnik jest wyposażany w kombinezon do lotów (nie ma możliwości latania bez kombinezonu), kask, okulary oraz jednorazowe zatyczki do uszu (w tunelu jest dosyć głośno) oraz pakiet lotów opisany w wybranej ofercie . Po wyjściu z tunelu każdy z uczestników otrzyma Certyfikat oraz będzie miał możliwość zapisania na własnym nośniku filmu ze swoich lotów w tunelu lub wysłania gotowego, zmontowanego filmu na swój adres e-mail.

Jak zdobyć voucher?

Wystarczy skorzystać z naszej aplikacji mPay.

Ile trwa jeden lot?

Jeden lot w tunelu odpowiada mniej więcej czasowi swobodnego spadania w dwóch standardowych tandemowych skokach spadochronowych z wysokości 4000 metrów. W wypadku skoku spadochronowego faza swobodnego spadania trwa ok 45 sekund. W tunelu aerodynamicznym w czasie jednego lotu każdy spędzi 1,5 minuty. Czas ten jest też ustalony na tym poziomie w związku z tym, że latanie w tunelu to wbrew pozorom spory wysiłek fizyczny w czasie którego pracują mięśnie o których często nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Z drugiej strony 90 sekund takiej dawki adrenaliny i endorfin to naprawdę bardzo długo. To jest bardzo długie, pełne emocji 90 sekund.

Jakie są przeciwwskazania do lotu w tunelu?

Loty w tunelu są dostępne dla każdej przeciętnie zdrowej osoby. Przeciwwskazaniami do lotu w tunelu są:

 • problemy z kręgosłupem uniemożliwiające bezpieczne wygięcie się do tyłu
 • problemy ze stawami barkowymi
 • przebyty udar bądź zawał serca
 • choroby psychiczne
 • stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających
 • waga powyżej 130 kg
 • w wypadku kobiet – ciąża

Czy są jakieś zabezpieczenia? Jakie?

Każdy kto wchodzi do tunelu jest wyposażony w kask i kombinezon, przechodzi specjalistyczne szkolenie, nad jego bezpieczeństwem czuwają non stop minimum 2 osoby – instruktor w komorze lotów i operator tunelu który reguluje siłę wiatru i jest w stanie błyskawicznie zredukować moc tunelu.

Co jeśli spanikuję lub stracę panowanie w tunelu?

Nie ma powodu do obaw – zawsze w pobliżu jest instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem. W razie jakichkolwiek problemów, nawet najdrobniejszych od razu zareaguje i udzieli pomocy. Dodatkowo, warunki w tunelu (prędkość przepływ powietrza) są dostosowane do umiejętności użytkownika – nie ma więc powodów do paniki.

Na czym polega szkolenie?

Szkolenie w tunelu aerodynamicznym to inaczej latanie w symulatorze swobodnego spadania. Upraszczając jest to wielka rura o pionowym przepływie powietrza o sterowanej prędkości, w której po przeszkoleniu i opanowaniu techniki ułożenia ciała na strugach powietrza możemy swobodnie unosić się w powietrzu. Osoby, które po raz pierwszy wchodzą do tunelu zostaną przeszkolone z podstaw, tak by wiedziały jak ułożyć ciało i jak współpracować z instruktorem by w pełni cieszyć się ze swobodnego lotu.

Czy to jest bezpieczne dla dzieci?

Obiekt jest bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tunelu mogą przebywać maluchy od 3 roku życia – oczywiście pod opieką instruktora, który cały czas czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem dziecka. Moc tunelu jest wtedy ograniczona do bardzo niskiego poziomu w pełni bezpiecznego dla naszego małego gościa.

Jaka technologia jest wykorzystywana w tunelu aerodynamicznym Flyspot?

Tunel powstał w oparciu o technologię firmy Indoor Skydiving Germany. Jest to najnowocześniejsza na świecie technologia, korzystająca z najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Na czym polega innowacyjność tej technologii?

Konkretne rozwiązania są objęte tajemnicą a tak naprawdę liczy się efekt końcowy ich zastosowania. Rozwiązania zastosowane w naszym tunelu gwarantują najbardziej miękkie i równe strugi spośród rozwiązań dostępnych na rynku.

Czy mogę mieć na sobie biżuterię lub zegarek w czasie lotu?

To nie jest możliwe. Możesz stracić biżuterię z powodu bardzo silnego strumienia wiatru. Lecące w strumieniu powietrza fragmenty mogą spowodować urazy i uszkodzenia elementów tunelu tak więc bardzo prosimy o opróżnienie kieszeni, zdjęcie biżuterii i zegarków przed wejściem do tunelu.

12

 

 

 Teksty i zdjęcia na podstawie materiałów FLYSPOT. logo normalne