Zakończenie roku szkolnego! Prezenty dla małych i dużych!

Koniec szkoły i start wakacji powoduje uczucie ogromnej radości wśród uczniów. Często, szczególnie w przypadku tych z bardzo dobrymi ocenami to  także czas prezentów, wyjazdów rodzinnych, na kolonie bądź obozy tematyczne. Z tej okazji mamy dla rodziców kilka inspiracji na prezenty oraz na spędzenie ciekawych wakacji dla Waszych małych i nieco większych pociech.

 

Prezenty na zakończenie roku

Elektronika i edukacja

Wszelkiego rodzaju elektronika jest nieodłącznym elementem życie współczesnych dzieci, telefony, komputery czy słuchawki to stały zestaw dnia codziennego. Często wybieranymi prezentami dla dzieci są różnego rodzaju tablety, ale ostatnio, szczególnie wśród dziewczynek, popularne stają się także czytniki e-booków.

Jeśli rodzice mimo wszystko chcą połączyć elektronikę z nauką, rozwijać umiejętności dzieci i ich pasje to idealnym rozwiązaniem jest połączenie zabawy i nauki. Przykładam takich rozwiązań są np. edukacyjne roboty solarne, roboty do kodowania, zestawy do nauki lutowania oraz różne zestawy, które w praktyczny sposób tłumaczą zasady elektroniki.

Wśród starszych uczniów popularnością cieszą się też drony i okulary VR, które są poziom wyżej niż standardowa elektronika młodych ludzi, pozwala ona na robienie zdjęć i filmów z wysokości albo zanurzenie się w grze całym ciałem i umysłem.

Gry i zabawy

Mimo, że wśród młodych króluje elektronika, to niektórzy nadal stawiają na tradycyjne gry i zabawy. Niezmiennie od lat królują klocki Lego, kiedyś uważane za zabawę głównie dla chłopców, ale aktualnie odkrywane są na nowo, w innym wydaniu niż kiedyś. Powstaje dużo nowych zestawów, o różnej tematyce i poziomie zaawansowania. Mogą nawiązywać do ulubionych filmów, postaci czy hobby. Jest to też dobra rozrywka dla całej rodziny, rozwijająca i stymulująca.

I jeśli mowa o grach i zabawach to nie można zapomnieć o klasycznych grach planszowych, które przechodzą swój renesans, a ich wybór jest ogromny. Wszyscy fani świata realnego, którzy chcą, aby ich dzieci odeszły od życia online na pewno znajdą takie gry, które na kilka godzin oderwą dzieci od ekranów.

Sport na świeżym powietrzu

A co dla tych, którzy preferują odpoczynek na świeżym powietrzu, na sportowo? Idealnym prezentem na zakończenie roku, a tym samym na zbliżające się lato jest sprzęt sportowy. W zależności od upodobań dziecka można wybierać z całego przekroju sportów.

W ostatnim czasie popularniejsze stały się po raz kolejny hulajnogi – klasyczne i elektryczne, które królują na miejskich ulicach. Standardowym wyborem są także rowery i deskorolki – tutaj także w wersji klasycznej i elektrycznej. Coraz bardziej popularne są longboardy, czyli rodzaje deskorolek przeznaczone do standardowej jazdy, ale także do wykonywania trików i akrobacji.

Wakacyjne szaleństwa

Tematyczne obozy

Piłka nożna, książki, Korea, teatr, e-sport i wiele więcej! To wszystko tematy obozów dla dzieci i młodzieży dostępnych na rynku. Aktualny rynek wyjazdów dla dzieci i młodzieży jest wypełniony różnymi ofertami.

Twój syn jest fanem piłki nożnej? Wybierz dla niego obóz sportowy lub piłkarski, w czasie którego będzie mógł szkolić swoje umiejętności pod okiem specjalistów, a poza samymi treningami może spędzić czas na łonie natury z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, dowie się jak o siebie dbać, jak się odpowiednio odżywiać i jakie ćwiczenia poprawią jego kondycję i technikę.

Do wyboru są także obozy e-sportowe, w czasie których oprócz czasu przy komputerze, zajęć merytorycznych, spędza się też dużo czasu na ruchu fizycznym oraz dba się o odpowiednią dietę. W ciągu dnia kilka godzin  spędza się przy komputerach gdzie trenuje się taktykę, sposób myślenia i umiejętności, aby później poświęcić czas na korzystanie ze świeżego powietrza i ruchu.

W różnych social mediach króluje ostatnio booktok lub bookstargram, w związku z tym powstają obozy dedykowane dla książkoholików! Fanki i fani książek mogą spędzić wyjazd nie tylko na czytaniu, ale także na wszelkich aktywnościach związanych ze swoim hobby. Poza czytaniem na obozie są takie zajęcia z pisania, kaligrafii, zajęcia ruchowe czy grupowe zajęcia artystyczne.

Obozy kreatywne, komputerowe, sportowe, przygodowe – każde dziecko znajdzie coś dla siebie, różne firmy proponują różne rozwiązania. Tematyka może się powtarzać, ale zakres obozu różni się między ofertami, więc warto wybrać ten, który najbardziej pasuje dzieciom. Tematyczne obozy to świetna okazja, aby wesprzeć dziecięce pasje, rozwinąć je i pozwolić poznać im ludzi o podobnych zainteresowaniach!

Wakacyjne szaleństwa w mieście

A co dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą ruszać się poza miasto? Dla wszystkich tych również znajdzie się ciekawe rozwiązanie na spędzenie aktywnie wakacji.

Wiele firm oraz ośrodków kultury oprócz obozów wyjazdowych oferuje także półkolonie lub kursy o różnej tematyce, które pozwolą dziecku aktywnie spędzić czas pozostając w swoim mieście.

Chcesz się nauczyć żeglować bez wyjazdu na Mazury? Nie ma problemu. Podszkolenie języka obcego – śmiało. A może nauka programowania? Jasne! I to wszystko bez wyjazdu, w zasięgu ręki.

Parki Rozrywki

Wodne szaleństwo czy karuzele? Po całym roku nauki, wczesnego wstawania czy stresu, weekendowy wyjazd do parku rozrywki to idealne rozpoczęcie wakacji.

najbardziej przerażająca karuzela czy najdłuższa zjeżdżalnia? Baseny i sauny, a może place zabaw i rollercoaster? Wybór zależy tylko od Waszej wyobraźni, ale jest to super pomysł na spędzenie rodzinnego weekendu rozpoczynającego wakacje i nagroda – szczególnie dla dzieci, które wyjątkowo przyłożyły się do nauki w minionym roku szkolnym.

Inspiracje na zakończenie roku szkolnego i wakacje – Jak mPay może pomóc?

Zastanawiasz się, jak sfinansować te wspaniałe pomysły? mPay przychodzi z pomocą, oferując pożyczkę na dowolny cel. Dla nowych klientów pierwsza pożyczka jest nieoprocentowana, a możesz pożyczyć nawet do 3 000 zł na 61 dni, RRSO 0%. Dzięki szybkiemu wnioskowi i minimum formalności, pieniądze mogą znaleźć się na Twoim bardzo szybko, oczywiście jest to uzależnione od sesji przychodzących w Twoim banku.

Nie pozwól, by ograniczenia budżetowe stały na przeszkodzie do zrealizowania marzeń o wspaniałym wakacyjnym czasie Twojego dziecka. Z mPay, masz możliwość sprawienia najmłodszym również wyjątkowego prezentu, który zostanie zapamiętany na bardzo długo.

Legal:

mPay S.A. jako pośrednik kredytowy współpracuje z pożyczkodawcą Soonly Finance sp. z o.o. oferując i przygotowując kredyt konsumencki.

Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 0% dotyczy pierwszej pożyczki pod warunkiem dokonania przez klienta terminowej spłaty pożyczki zgodnie z warunkami zawartej umowy pożyczki.

Podziel się ze znajomymi