Za przejazd Autostradą A1 zapłacimy również aplikacją mPay

Już milion kierowców  szybko i sprawnie mija  bramki AmberOne Autostrady A1 dzięki systemowi automatycznej płatności AmberGO. Od teraz można korzystać z wygody tego rozwiązania również w wielofunkcyjnej aplikacji mPay.

Spółka mPay rozpoczęła współpracę z Gdańsk Transport Company, dzięki czemu użytkownicy aplikacji mPay mogą już korzystać z systemu automatycznej płatności AmberGO. Usługa działa na zasadzie videotollingu, co oznacza, że kamery umiejscowione przy bramkach rozpoznają numery rejestracyjne pojazdu  i jeśli numer widnieje w ewidencji aplikacji mPay, to szlaban podnosi się przed pojazdem automatycznie. Płatność pobierana jest bezpośrednio z rachunku użytkownika. Usługę w aplikacji wystarczy aktywować jeden raz. W momencie przejazdu nie ma potrzeby, aby telefon miał dostęp do sieci internetowej.  Co więcej, jeżeli mamy usługę aktywną nie musimy podczas przejazdu mieć ze sobą telefonu, aby bramki zostały otwarte.

Za pomocą aplikacji mPay można również płacić za przejazdy autostradami na odcinkach A4 (Sośnica-Wrocław) i A2 (Konin-Stryków), gdzie działa system płatności e-TOLL oraz za przejazd autostradą A4 (Katowice-Kraków), na której również działa videotolling.

Wybór metody płatności za przejazdy autostradami jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Jeśli chcemy wygodnie podróżować, wystarczy zainstalować aplikację mPay. Kolejna funkcjonalność aplikacji jest dowodem na to, że potrafimy skutecznie odpowiadać na potrzeby naszych użytkowników i dostarczać im wciąż nowych wartości. mPay stale poszerza zakres usług, dzięki czemu aplikacja staje się one-stop shopem, oferującym kompleksowe usługi związane z szeroko pojętymi płatnościami. Konsekwentnie dążymy do tego, by oszczędzać czas naszych użytkowników i ułatwiać im regulowanie różnego rodzaju należnościmówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

System AmberGO jako pierwszy w Polsce rozpoczął etap automatycznych płatności autostradowych opartych o videotolling. Nieustannie rozbudowujemy system, poszerzając wachlarz operatorów obsługujących płatności automatyczne. Mamy nadzieje, że dołączenie mPay do grona aplikacji obsługujących AmberGO zwiększy atrakcyjność systemu i wpłynie na wzrost liczby aktywnych użytkowników, korzystających z nowoczesnych metod płatności. Aktualnie 35% transakcji  za przejazd autostradą odbywa się z wykorzystaniem płatności automatycznych wyjaśnia Wojciech Mąkinia, Wiceprezes Zarządu Gdańsk Transport Company.

Aplikacja mPay umożliwia również płacenie za parkowanie w ponad 60 miastach w całej Polsce, w tym w Gdańsku i Sopocie, a dzięki wprowadzonym innowacjom kierowca wie, w jakiej strefie płatnego parkowania się znajduje i jaka w związku z tym obowiązuje opłata. Ciekawą opcją dla kierowców jest możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych oraz zakup najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.

Za pośrednictwem aplikacji można również kupować bilety komunikacji miejskiej. Inne usługi, które proponuje to m.in. zakup biletów kolejowych czy autobusowych, doładowywanie telefonu lub gier, opłacanie dostępu do serwisów filmowych i muzycznych, nadawanie przesyłek kurierem czy dokonywanie przelewów. Warto sprawdzać nowe funkcjonalności aplikacji, bo z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej.

Inf. pras. – Za przejazd Autostradą A1 zapłacimy również aplikacją mPay

Podziel się ze znajomymi