Uwaga kierowcy! Przestroga na wakacje! mPay przypomina o zmianie przepisów dla zmotoryzowanych

Już niedługo kolejne zmiany przepisów wśród kierowców. Od 1 lipca rosną kary za brak polisy OC. Eksperci mPay przestrzegają! Pamiętaj o opłaceniu OC.

Zmiany w przepisach

Nie chcąc, aby kierowcy zostali zaskoczeni przez przepisy w okresie wakacyjnym mPay przedstawia kilka istotnych faktów i pomocnych rozwiązań, które znajdziecie w aplikacji mobilnej.

Od 1 lipca zmieniają się zasady dotyczące posiadania polisy OC! Kary za brak opłaconego OC dzieli się na 3 okresy: do 3 dni, od 4 do 14 dni i powyżej 14 dni. Przypominamy, że ubezpieczanie OC jest obowiązkowe dla wszystkich zarejestrowanych pojazdów, nawet tych nieużywanych i uszkodzonych. Chroni ono kierowców przed odpowiedzialnością finansową za szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu drogowego, co oznacza, że w momencie wypadku obowiązek wypłaty odszkodowania przejdzie na rzecz ubezpieczyciela.

Rosną koszty dla zapominalskich

Polisy OC dotyczą samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników samochodowych, autobusów i innych pojazdów takich jak motocykle i skutery. Wzrost wysokości naliczanych opłat wynika ze wzrostu najniższej krajowej, od której naliczane są procentowe stawki opłat za ubezpieczenie pojazdu.

Opłata za brak ważnej policy OC dla samochodów osobowych do tej pory – przy ponad dwutygodniowym opóźnieniu – wynosiła 7 200 zł. Od 1 lipca kwota ta wzrośnie o 1 400 zł, dla ciężarówek i autobusów to kwota rzędu 12 900 zł, a w przypadku motocykli 1 430 zł.

 

Warto pamiętać o dacie końcowej ubezpieczenia, bo nie w każdym przypadku automatycznie zostanie ono przedłużone, szczególnie warto o tym pamiętać po zakupie samochodu z OC poprzedniego właściciela – w tym przypadku ubezpieczanie nie zostanie przedłużone.

Porównywarka ubezpieczeń, czyli tanie OC z mPay

W bogatej ofercie aplikacji mPay znajduje się porównywarka ubezpieczeń, która pozwoli Ci w szybki i wygodny sposób znaleźć najlepsze i najbardziej korzystne  dla Ciebie ubezpieczenie. Szeroka gama ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC i NW oraz pakiety Assistance na miarę Twoich potrzeb. Szybciej i taniej niż gdziekolwiek indziej. Nie przepłacaj. Wystarczy, że zeskanujesz kod z dowodu rejestracyjnego, wybierzesz najtańsze OC i bezpiecznie ruszaj w drogę!

 

 

 

Podziel się ze znajomymi