Ubezpieczenie assistance – co to jest?

Ubezpieczenie Assistance samochodowe to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, które oferuje pomoc w sytuacjach awaryjnych związanych z pojazdem. Pokrywa ono różne rodzaje pomocy, takie jak holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, dostarczenie paliwa, naprawa opony, rozruch akumulatora, otwarcie zablokowanego samochodu, itp. W zależności od zakresu ubezpieczenia, Assistance może być dostępne na terenie kraju lub za granicą.

ubezpieczenie assistance

(fot. freepik.com)

Co obejmuje ubezpieczenie Assistance?

W ubezpieczeniach Assistance, które są oferowane w polisach samochodowych, mogą być dostępne różnorodne usługi, mające na celu pomóc w różnych sytuacjach kryzysowych lub awaryjnych. Oto przykładowe usługi, które mogą być objęte ubezpieczeniem Assistance:

 1. Pomoc drogowa: Zapewnienie pomocy w przypadku awarii lub wypadku drogowego, w tym holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu, dostarczenie paliwa, wymiana opon, rozruch akumulatora, otwarcie zablokowanego samochodu.
 2. Pomoc medyczna: W przypadku nagłego zachorowania lub wypadku, ubezpieczenie Assistance może zapewnić transport do najbliższego szpitala, opiekę medyczną oraz wsparcie w organizacji opieki zdrowotnej.
 3. Pomoc prawna: Oferowanie wsparcia prawno-doradczego w przypadku kolizji drogowej lub innych sytuacji wymagających pomocy prawnej.
 4. Pomoc w podróży: Zapewnienie informacji o lokalnych usługach, tłumaczenia, organizacja zakwaterowania czy transportu, wsparcie w przypadku utraty dokumentów czy bagażu.
 5. Pomoc techniczna dla pojazdu: Udzielanie wsparcia technicznego, na przykład w razie problemów z układem elektrycznym, mechanicznymi usterek itp.
 6. Pomoc domowa: Oferowanie pomocy w przypadku awarii w domu, takich jak problemy z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi, elektrycznymi itp.
 7. Transport zastępczy: W niektórych ubezpieczeniach Assistance można uzyskać samochód zastępczy w razie awarii lub wypadku, aby zapewnić kontynuację podróży.
ubezpieczenie assistance

(fot. pixabay.com)

W jakich sytuacjach przyda się ubezpieczenie Assistance?

 1. Awaria pojazdu: Gdy Twój pojazd nagle ulega awarii na drodze, ubezpieczenie Assistance może zapewnić pomoc drogową, taką jak holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu lub mechanika, aby dokonać naprawy.
 2. Brak paliwa: Jeśli zabraknie Ci paliwa w trakcie podróży, ubezpieczenie Assistance może dostarczyć paliwo do Twojego pojazdu, abyś mógł kontynuować podróż lub dojechać do najbliższej stacji benzynowej.
 3. Problem z oponą: W przypadku przebicia opony, ubezpieczenie Assistance może wysłać pomoc w postaci wymiany opony na koło zapasowe lub naprawy uszkodzonej opony.
 4. Rozładowany akumulator: Jeżeli akumulator w Twoim pojeździe się rozładuje, ubezpieczenie Assistance może dostarczyć pomoc w rozruchu pojazdu lub wymianie akumulatora na miejscu.
 5. Zamknięcie się kluczyków w pojeździe: Gdy przypadkowo zamkniesz kluczyki w samochodzie, Assistance może pomóc w otwarciu pojazdu lub dostarczeniu drugiego zestawu kluczy.
 6. Wypadek drogowy: W przypadku kolizji lub wypadku drogowego, ubezpieczenie Assistance może zapewnić pomoc medyczną, organizację transportu do szpitala oraz wsparcie w wynajęciu samochodu zastępczego.
 7. Wsparcie na drodze: W trakcie podróży, Assistance może zapewnić informacje o lokalnych usługach, organizację zakwaterowania czy transportu, w razie potrzeby.

Dla kogo jest przewidziane ubezpieczenie Assistance (rodzaje kierowców)?

 1. Kierowcy prywatni (krótkie trasy):
  • Assistance może być korzystne dla kierowców, którzy wykonują krótkie codzienne trasy, ponieważ w razie awarii na drodze, pomocy drogowej można oczekiwać w krótkim czasie, co pozwoli uniknąć długich oczekiwania na pomoc i zakłóceń w planach.
 2. Kierowcy prywatni (długie trasy):
  • Dla kierowców, którzy często podróżują na długich trasach lub wyjeżdżają na wakacje, ubezpieczenie assistance jest szczególnie cenne. W razie awarii lub wypadku w odległym miejscu, pomocy drogowej można oczekiwać bez względu na odległość od domu, co pozwala na kontynuację podróży bez zbędnych opóźnień.
 3. Kierowcy zawodowi:
  • Kierowcy dostawców i kurierów, którzy pracują na codzień na drogach, mogą napotkać różnego rodzaju problemy, takie jak awarie pojazdu czy uszkodzenia opon. Assistance pozwala na szybkie rozwiązanie problemów i kontynuację dostaw bez zakłóceń.
 4. Kierowcy służbowi:
  • Osoby, które korzystają z pojazdu służbowego w celach biznesowych, często mają terminy do spełnienia i ważne spotkania. W razie awarii pojazdu, ubezpieczenie Assistance pozwala na szybkie przywrócenie sprawności pojazdu i dotarcie na czas na umówione spotkania.
 5. Kierowcy rodzin z dziećmi:
  • Rodziny z małymi dziećmi podróżujące samochodem mogą napotkać różne sytuacje awaryjne. Ubezpieczenie Assistance daje rodzicom spokój ducha, że w razie problemów na drodze, ich rodzina otrzyma szybką i profesjonalną pomoc.
 6. Kierowcy starsi:
  • Dla osób starszych, które korzystają z pojazdu na co dzień, ubezpieczenie Assistance stanowi wsparcie w sytuacjach awaryjnych, które mogą być dla nich bardziej uciążliwe. Pomoc drogowa jest dostępna w razie potrzeby, zapewniając kierowcom starszym bezpieczeństwo podczas podróży.
ubezpieczenie assistance

(fot. pixabay.com)

Ubezpieczenia Assistance w mPay!

Masz już swoje wakacyjne plany? Nie zapomnij o bezpieczeństwie podczas podróży! Wykup ubezpieczenie Assistance w mPay, by cieszyć się pełnym spokojem na drodze.

Wejdź w kafelek „UBEZPIECZENIA”, a następnie wybierz „Assistance samochodowe”. Teraz możesz być objęty ochroną na 9, 16, 30 dni lub cały rok, zawsze dostosowaną do Twoich potrzeb.

Dzięki ubezpieczeniu Assistance, masz pewność, że w razie awarii, pomocy drogowej będzie na miejscu, gotowej do szybkiej i profesjonalnej pomocy. Nie zwlekaj, wykup ubezpieczenie Assistance i ciesz się spokojem podczas letnich podróży!

Podziel się ze znajomymi