Od 1 grudnia zakup biletu autostradowego e-TOLL w aplikacji mPay

Od 1 grudnia na płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica) zmieniają się zasady płatności za przejazd. Spółka mPay podpisała właśnie umowę z Ministerstwem Finansów, na mocy której kierowcy mogą uregulować płatnoświelofunkcyjnej aplikacji mPay.

Bilet autostradowy e-TOLL w aplikacji mPay

Od 1 grudnia bilet e-TOLL (bilet autostradowy) dla samochodów osobowych o łącznej masie całkowitej do 3,5 t i motocykli będzie można kupić w aplikacji mPay. Ten sposób regulacji należności za przejazd na odcinkach Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4), to w praktyce szereg korzyści dla kierowców.

Intuicyjna transakcja, możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem, gwarancja zwrotu środków w przypadku zmiany planów przez rozpoczęciem podróży – to kluczowe korzyści dla zmotoryzowanych użytkowników aplikacji mPay. Co więcej, w tej samej aplikacji kierowcy będą mogli nie tylko uiścić płatność za przejazd autostradami, ale również m.in. zapłacić za parking w ponad 60 lokalizacjach i zakupić ubezpieczenia komunikacyjne.

Zniesienie opłat w punktach poboru na autostradach ma na celu zmniejszenie zatorów na drogach i podniesienie poziomu bezpieczeństwa. 

Bilet autostradowy zakupiony w aplikacji mPay jest ważny przez 48 godzin od wskazanej podczas transakcji daty. Jego cena jest uzależniona od kategorii pojazdu oraz długości deklarowanej trasy – tak samo, jak miało to dotychczas miejsce podczas zakupu biletu w punktach poboru na trasie.

Umowa z Ministerstwem Finansów jest potwierdzeniem naszej niezawodności i najwyższej jakości świadczonych usług w zakresie realizacji szybkich i wygodnych płatności mobilnych. Szerokie know-how i doświadczenie pozwala nam odpowiadać na wiele potrzeb zróżnicowanych grup użytkowników. Od samego początku działalności naszym celem było przekształcenie aplikacji w one-stop shop, który oferowałby kompleksowe usługi związane z szeroko pojętymi płatnościami. Kolejna pomocna funkcjonalność w naszej aplikacji to dowód, że potrafimy skutecznie budować wartość dodaną dla naszych klientów – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A

Jeśli kierowca przed rozpoczęciem podróży zmieni swoje plany, to środki trafią z powrotem na jego na rachunek w aplikacji. Ważne, aby anulacji dokonać przed wyruszeniem w trasę.

Jedna aplikacja – wiele korzyści

 

 

 

Podziel się ze znajomymi