Nowe udogodnienia w aplikacji mPay i … darmowe startery

Zarówno nowi, jak i obecni klienci mPay mogą już dziś zamówić bezpłatne startery Orange. Akcja obowiązuje do wyczerpania zapasów. Nieograniczone czasowo będą natomiast nowe udogodnienia dla posiadaczy telefonów. Tylko w multifunkcyjnej aplikacji od mPay zarejestrujemy kartę SIM i doładujemy telefon. Wszystko w jednym miejscu.

Zamów, zarejestruj i doładuj w jednej aplikacji

W ramach promocji mPay osoby uprawnione do korzystania z pełnej oferty usług dostępnych
w aplikacji (tzw. zweryfikowani użytkownicy) mogą zamówić bezpłatne startery Orange.
To kolejna odsłona udanej kooperacji z operatorem. W ubiegłym roku podobna akcja, skierowana wówczas do nowych i niezweryfikowanych klientów, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

mPay jako jedyny podmiot na rynku umożliwia w jednym miejscu (online) otrzymanie darmowego startera, a w niedalekiej przyszłości również jego zakup, rejestrację karty SIM oraz późniejsze doładowania telefonu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że obowiązek rejestracji kart SIM, rozliczanych w modelu prepaid, wynika z przepisów prawa.

Dotychczas należało nabyć starter w stacjonarnej placówce usługowo-handlowej, a następnie zarejestrować go SMS-em bezpośrednio u operatora lub w punktach stacjonarnych, np. w sklepach czy na stacjach benzynowych, okazując dokument tożsamości. Dziś użytkownicy mPay mają możliwość realizacji wszystkich tych kroków w jednym miejscu – z poziomu aplikacji w swoim telefonie mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu w mPay S.A.

W ramach akcji z Orange każdy zweryfikowany użytkownik aplikacji mPay może otrzymać maksymalnie dwa darmowe startery. Usługa rejestracji dostępna jest natomiast dla wszystkich użytkowników, również niezweryfikowanych. Co więcej, zarejestrować można większą liczbę starterów Orange, zakupionych w dowolnym miejscu. Warto jednak pamiętać, że ustawowy wymóg potwierdzenia tożsamości dotyczy rejestracji każdego startera.

Rejestracja karty SIM wymagana przepisami prawa

Obowiązek rejestracji kart w modelu prepaid wynika z przyjętej w 2016 roku Ustawy Antyterrorystycznej. Aby aktywować starter konieczne jest potwierdzenie tożsamości właściciela numeru. Udostępniając swoje dane warto zadbać, aby zrobić to u dostawcy, który zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo.

W naszym przypadku użytkownicy aplikacji powierzają swoje dane wiarygodnemu podmiotowi, który jako Krajowa Instytucja Płatnicza, podlega nadzorowi KNF, podobnie jak banki. Ponadto systematycznie przechodzimy rygorystyczne audyty bezpieczeństwa. To dla klientów najlepsze potwierdzenie, że ich dane wrażliwe będą przetwarzane z zachowaniem najwyższych standardów. Takiej pewności nie możemy mieć w przypadkowych placówkach handlowych, które nie są kontrolowane w podobnym zakresie, jak my – mówi Andrzej Basiak

Biometria usprawnia proces rejestracji karty SIM

Potwierdzanie tożsamości w aplikacji mPay jest szybkie i intuicyjne. Firma, już w ubiegłym roku, jako pierwszy niebankowy podmiot na rynku, umożliwiła swoim klientom weryfikację konta poprzez tzw. selfie. Użytkownicy aplikacji potrzebują do potwierdzenia tożsamości jedynie dowodu, paszportu lub pozwolenie na pobyt i smartphone`a.

Weryfikacja w aplikacji mPay, poza wspomnianymi udogodnieniami, umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu funkcjonalności, pomocnych w realizacji codziennych płatności – od transportu, przez szeroko pojętą rozrywkę, po usługi finansowe. Weryfikacja tożsamości, to w praktyce wiele korzyści.

 

Podziel się ze znajomymi