Na jakie problemy podróżujących służbowo odpowiada aplikacja mPay?

Wraz z rosnącym tempem życia i rozwijającą się technologią coraz więcej firm decyduje się na mobilną pracę, w tym na liczne podróże służbowe. Jednakże pracownicy często napotykają różnorodne problemy związane z płatnościami podczas podróży oraz ich rozliczaniem. Stanowi to wyzwanie zarówno dla nich, jak i ich pracodawców. Z pomocą przychodzi usługa mPay dla firm, która jest oparta o system mFlota (Strefa Menadżera) z poziomu, którego zarządzanie podróżami służbowymi pracowników jest bardzo proste oraz aplikację mobilną mPay do opłacania usług (Srefa Pracownika). 

Zbiorcze faktury – podróże służbowe

podróże służbowe

(fot. elements.envato)

Jednym z utrudnień dla podróżujących pracowników jest konieczność zbierania i pilnowania rachunków i faktur niezbędnych do późniejszego rozliczenia. Cały proces jest żmudny i czasochłonny, również dla działów księgowych firm. Tymczasem mFlota pozwala na rozliczenie podróży służbowej z jednego miejsca oraz wygenerowanie zbiorczego dokumentu księgowego za wybraną usługę. Pracownik obejdzie się bez konieczności zbierania papierowych pokwitowań i wypełniania dodatkowej dokumentacji. W ten sposób zaoszczędzi czas, który będzie mógł wykorzystać na inne, bardziej produktywne zadania. Centralizacja płatności i faktur przyniesie także korzyści finansowe i organizacyjne dla firm. 

Płatności, konto przedpłacone – podróże służbowe

Organizacja podróży służbowych często wiąże się z wypłatą pracownikowi zaliczki służącej do pokrycia koniecznych wydatków. Następnie podróżujący zmaga się z dokonywaniem płatności za usługi, które korzystają z różnych systemów płatniczych. W takiej sytuacji aplikacja mPay pozwala na szybkie i bezpieczne dokonywanie płatności bez względu na to, jakie systemy płatnicze akceptuje dany dostawca usług. Ponadto przedpłacone konto sprawia, że zarówno pracownik, jak i pracodawca unikają procedury związanej z zaliczką. 

Parkingi, strefy płatnego parkowania – podróże służbowe

Biznesowe spotkania zwykle odbywają się w centrach miast, co nierzadko wymusza postój samochodu służbowego w płatnych strefach parkowania. To kolejne cenne minuty poświęcone na podejście do parkomatu i wydrukowanie biletu, nie wspominając już o kłopotliwej sytuacji, kiedy spotkanie się przedłuża, a opłacony czas postoju nieubłaganie mija. Problem ten znika przy korzystaniu z aplikacji mPay. Za pomocą telefonu można wygodnie opłacić parkowanie. Parkomat staje się zbędny, a aplikacja pozwala na zarządzanie czasem parkowania. Korzystając ze smartfona można płacić za postój samochodów w strefach w blisko 90 miastach i na wielu parkingach prywatnych

Bilety kolejowe – podróże służbowe

podróże służbowe

(fot. elements.envato)

Podobne korzyści podróżujący pracownik uzyska przy zakupie biletów kolejowych. Poprzez aplikację mPay można zakupić bilety kolei regionalnych oraz największego operatora kolejowego PKP INTERCITY, łączącego centra biznesowe dużych miast Polski. Nie trzeba stać w długiej kolejce do kasy, a zakup biletu może odbyć się nawet na chwilę przed odjazdem pociągu. . Oznacza to brak papierowych biletów, zatorów na bramkach oraz oczywiście oszczędność czasu. 

Autostrady e-TOLL i viaTOLL

podróże służbowe

(fot. elements.envato)

Usługa dla firm umożliwia również intuicyjne płatności za przejazdy polskimi autostradami, bez zatorów przy bramkach (Videotolling) czy szukania stacjonarnych punktów sprzedaży biletów (e-TOLL). Wygodne transakcje dokonywane w smartfonie zapewniają kierowcom oszczędność czasu oraz bezstresową podróż. Co ważne, przejazdy z mPay odbywają się bez śledzenia lokalizacji GPS.

Zobacz najnowszy odcinek mCAST

Mikser – Mikołaj Mądrzyk – częstochowski raper, bardzo dobrze znany w środowisku freestylowym. Zastanawiacie się jak wygląda aktualnie polska scena rapu? Ile zarabia hip hopowiec? Jakie jest podejście środowiska do współprac komercyjnych? Na te wszystkie, i wiele innych, pytań znajdziecie odpowiedź w tym materiale.

Podziel się ze znajomymi