mPay fintechem roku

mPay zdobył tytuł Fintech roku 2021 w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach kongresu Invest Cuffs. Firma pozyskała od inwestorów w 2021 roku kapitał, który pozwala spółce rozwijać kolejne, perspektywiczne projekty, w tym w finansach zdecentralizowanych.

Invest Cuffs to jedno z najważniejszych wydarzeń rynków inwestycyjnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Ósma edycja konferencji, targów oraz gali, przyciągnęła 6 tysięcy uczestników inwestorów indywidualnych, przedstawicieli brokerów, firm inwestycyjnych i ekspertów rynkowych z całej Europy.

Co roku, w ramach tego wydarzenia, odbywa się również konkurs, w którym internauci wybierają osoby i firmy, w największym stopniu przyczyniające się do rozwoju świadomości inwestorów oraz budowania produktów i usług najwyższej jakości. W tegorocznej edycji internauci mogli wybierać swoich faworytów w aż 21 kategoriach, m.in. Dom Maklerski 2021, Fundusz Inwestycyjny 2021, Produkt Inwestycyjny 2021. Oddano rekordową liczbę ponad 120 tys. głosów.

 W kategorii Polski Fintech 2021 wygrała spółka mPay – najdłużej działający na polskim rynku i najbardziej dynamicznie rozwijający się krajowy dostawca rozwiązań dla płatności mobilnych.

  Cieszymy się, że idealnie wpisujemy się w bieżące trendy rynkowe, odpowiadając na oczekiwania użytkowników i wyznaczając standardy w branży. W 2021 roku mPay pozyskał od inwestorów kapitał w wysokości ponad 6 mln PLN, co pozwoliło nam otworzyć kolejne, perspektywiczne projekty. Do tej pory rozwijaliśmy się w kierunku finansów osobistych, obecnie otwieramy się na rozwój w finansach zdecentralizowanych. Stajemy się multiaplikacją do zarządzania szeroko pojętymi finansami – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A. – Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i docenienia naszej działalności. Nagroda fintecha roku jest tym bardziej dla nas cenna, że została przyznana nam przez internautów. Jesteśmy również pod wrażeniem samego wydarzenia, jakim jest Invest Cuffs. Konferencja była dla nas doskonałą okazją do podjęcia rozmów z potencjalnymi przyszłymi inwestorami i jesteśmy przekonani, że rozmowy te zaowocują w przyszłości – dodaje Andrzej Basiak.

Spółka aktywnie angażuje się w pomoc Uchodźcom poprzez szereg prowadzonych działań. Zaczęła od udostępnienia dla pojazdów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi bezpłatnego przejazdu autostradą A4 Kraków-Katowice. Następnie otworzyła dla fundacji charytatywnych możliwość prowadzenia zbiórek. Kolejnym ale najważniejszym krokiem jest wydanie w tym tygodniu aplikacji mPay w języku ukraińskim. Możliwość zaplanowania dojazdu do określonego miejsca z funkcją mPay Go! oraz zakup biletu będą niewątpliwą pomocą dla wszystkich przybyłych.

Od początku działalności strategia mPay opiera się na dynamicznym rozwoju wielofunkcyjnego narzędzia, które zapewnia finalnym odbiorcom maksymalną wygodę i pozwala im oszczędzać czas i pieniądze.  Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay, w której m.in.: umożliwia rozliczenia między użytkownikami i wypłaty z m-rachunku, zakupimy bilety na przejazd wszystkimi typami autostrad, bilety komunikacyjne, uregulujemy należność za płatne parkowanie, kupimy bilety kolejowe, doładujemy telefon, opłacimy dostęp do usług streamingowych i wejściówki do atrakcyjnych miejsc. Z mPay możemy również wykupić ubezpieczenie. Aplikacja umożliwia przekazywanie środków także dla wsparcia finansowego na cele charytatywne.

 

Inf. pras. – mPay fintechem roku

Podziel się ze znajomymi