Dzień Kobiet z mPay

Dzień Kobiet, obchodzony na całym świecie 8 marca, ma swoje korzenie w ruchu feministycznym i socjalistycznym, który powstał na początku XX wieku.

Historia Dnia Kobiet

Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie organizowano „Dzień Kobiet” w celu upamiętnienia strajku przemysłowego pracownic tekstylnych w 1908 roku w Nowym Jorku.

W kolejnych latach obchody Dnia Kobiet rozprzestrzeniły się na inne kraje, w tym na Europę. W 1910 roku międzynarodowa Konferencja Kobiet w Kopenhadze ogłosiła ten dzień jako międzynarodowe święto, a w kolejnym roku obchodzono go już w kilkunastu krajach.

W okresie międzywojennym święto Kobiet stało się ważnym elementem walki o prawa kobiet, a w latach 60. i 70. XX wieku ruch feministyczny i ruch na rzecz równości płci uczyniły go swoim symbolem. W tym czasie pojawiały się też kontrowersje związane z obchodzeniem tego dnia – niektóre kobiety uważały, że powinien on przestać być jedynym dniem, w którym pamięta się o równości płci i walce z dyskryminacją kobiet.

dzień kobiet

(fot.unsplash)

Obecnie ten dzień jest obchodzony na całym świecie, zarówno przez organizacje kobiece i feministyczne, jak i przez rządy i instytucje państwowe. W wielu krajach ma charakter święta narodowego lub dni wolnego od pracy, a celebracje skupiają się na promowaniu równości płci, walki z przemocą wobec kobiet i poprawie warunków życia kobiet na całym świecie.

Dzień Kobiet z mPay

dzień kobiet

(fot. unsplash)

mPay świętuje Dzień Kobiet razem z Wami. Na start przygotowaliśmy dla Was konkurs:

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet, Drogie Panie! 💜Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy KONKURS, w którym możecie wygrać voucher na lot w tunelu aerodynamicznych we @Flyspot 🥳 To świetna okazja do spróbowania czegoś nowego, a także świetna zabawa (wiemy, co piszemy!) 😎 Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej 👇

Zadanie konkursowe brzmi: Przedstaw kobietę, która Cię inspiruje. ✍️ Może to być nauczycielka, pisarka, artystka, a nawet przyjaciółka lub ktoś z rodziny. 

Swoje prace konkursowe możecie zgłaszać w formie pisemnej, graficznej (zdjęcie, rysunek — ważne jednak, byście zaznaczyły, o kogo chodzi i z czego wynika ten wybór!). Może to być również nagranie wideo lub audio. 

Zgłoszenie należy umieścić w komentarzu pod tym postem do 15 marca do godziny 23:59. 🗓️ Macie więc sporo czasu na wykonanie zadania!

Możecie (opcjonalnie) zaprosić do udziału swoje koleżanki, które marzą skrycie o lataniu… Może to właśnie one wygrają voucher! 

Kto może wziąć udział w konkursie?
Konkurs skierowany jest to pełnoletnich (!) kobiet.

Jak wyłonimy zwyciężczynię?
Wybierzemy najciekawszą spośród wszystkich zgłoszonych przez Was prac. Liczyć się będzie kreatywność oraz zaangażowanie 

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj  https://docs.google.com/document/d/1fsSuT8cQlBOLQKUzBIOXfEZoinB0hYm0/edit?usp=sharing&ouid=111954332356020465981&rtpof=true&sd=true

Konkurs odbywa się na Facebooku: Płatności mobilne mPay

Videocast mCast o Dniu Kobiet

Dodatkowo przygotowaliśmy wydanie specjalne nowego videcastu – mCast – który emitujemy przedpremierowo właśnie w Dniu Kobiet! Nasza rozmówczyni, Żaneta Olczyk, opowiada w nim o swojej pasji jaką jest… latanie. Oczywiście w tunelu aerodynamicznym. Cały odcinek możecie zobaczyć na YouTube, lub przesłuchać na Spotify.

Podziel się ze znajomymi