Bilety na pociągi PKP Intercity w aplikacji mPay

Jedną minutę trwa zakup biletu PKP Intercity w aplikacji mPay i można go nabyć nawet 5 minut przed odjazdem pociągu. Cena jest taka sama, jak w kasie biletowej.

mPay, najstarsza platforma płatności i usług mobilnych w Polsce, obejmująca ponad 850 tys. zarejestrowanych użytkowników, podjęła współpracę z PKP Intercity. Teraz mając w smartfonie zainstalowaną aplikację będziemy mogli kupić bilet PKP Intercity w dowolnym miejscu i czasie i okazać go konduktorowi w swoim telefonie.

 – Cieszymy się z pozyskania nowego partnera. Popularność kolei będzie nadal rosła w najbliższych latach, dlatego dążymy do tego, aby zakup biletów na połączenia PKP Intercity był jak najprostszy. Jest to także szansa dla naszych partnerów na współpracę na łatwych i atrakcyjnych zasadach, dzięki którym zyskają jeszcze większą liczbę użytkowników mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Współpraca odbywa się w ramach nowego modelu sprzedaży agencyjnej, który PKP Intercity wprowadziło we wrześniu 2021 r. Wyróżnia się on ujednoliconymi warunkami handlowymi dla wszystkich partnerów, co znacznie upraszcza kwestie formalne związane z nawiązaniem współpracy.

Podróże koleją z mPay

Spółka mPay od kilku lat rozwija usługę sprzedaży biletów kolejowych za pośrednictwem swojej aplikacji. W mPay można również kupić bilety na pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Śląskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich i Kolei Małopolskich. Pojawienie się na tej liście PKP Intercity, dopełnia ofertę mPay.

– Wprowadzenie do aplikacji możliwości zakupu biletów PKP Intercity znacznie uzupełnia naszą ofertę usług mobilnych ułatwiających podróżowanie, do której należą m.in. zakup biletów kolei regionalnych, biletów komunikacji miejskiej, regulowanie opłat za parkowanie czy za przejazd autostradami. Maksymalizacja korzyści dla naszych klientów jest naszym priorytetem. Mamy nadzieję, że nowa usługa zwiększy funkcjonalność i zadowolenie użytkowników aplikacji mPay, a także pozwoli zwiększyć liczbę obsługiwanych pasażerów przez naszego Partnera PKP Intercity – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Wygodnie, bez stania w kolejce

Bilet PKP Intercity kupimy w aplikacji mPay z dowolnego miejsca, bez stania w kolejce nawet 5 minut przed odjazdem pociągu. Dla zapobiegliwych przedsprzedaż obowiązuje na 30 dni przed wyjazdem. Sam zakup jednego biletu trwa niespełna minutę.

W aplikacji wybierzemy czy chcemy miejsce przy oknie, przy korytarzu, czy może po środku. Jeśli jest to podróż służbowa, przy zakupie należy zaznaczyć chęć otrzymania faktury i podać dane.

Aplikacja umożliwia sprawdzenie punktualności pociągów oraz informacji o aktualnych promocjach. Jeśli pasażer kupił bilet i się rozmyślił, może go zwrócić, a także wymienić, gdy chce wyjechać w innym dniu lub o innej godzinie, jechać poza wybraną stację przyjazdu lub jechać innym pociągiem, zmienić klasę wagonu, kategorię miejsca itp.

Wkrótce na stronie www.mpay.pl i w social mediach spółki pojawi się film  instruktażowy, jak kupić bilet PKP Intercity korzystając z aplikacji mPay.

 

Inf. pras. – Bilety na pociągi PKP Intercity w aplikacji mPay

 

Podziel się ze znajomymi