Aplikację mPay ma już ponad milion użytkowników

Ponad 1 milion osób ma w swoim telefonie aplikację mPay, by zapłacić za przejazd autostradą, opłacić parking, kupić bilety na pociąg i komunikację miejską. Ale to nie wszystkie usługi, które oferuje aplikacja.

mPay ma już ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Tylko w ciągu ostatniego roku aplikację mPay zainstalowało 413,3 tys. osób, co oznacza dynamikę wzrostu liczby klientów w ujęciu rocznym na poziomie 170,18 proc.

Bardzo cieszy nas tak duży przyrost użytkowników w tak krótkim czasie, co jest następstwem aktywności mPay – wdrażania nowych produktów oraz stałego zwiększania zasięgu terytorialnego usług dostępnych w aplikacji – mówi Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay S.A.

Spółka w tym roku wprowadziła do aplikacji możliwość opłacania przejazdu autostradami w systemie e-toll i  videotollingu, a także kupowania biletów PKP Intercity. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba miast, w których dzięki mPay można uiszczać należność za parkowanie oraz nabywać bilety komunikacji miejskiej.

Parkowanie w 70 miastach

Obecnie opłacanie parkowania przy pomocy aplikacji jest możliwe w blisko 70 miastach. W tym roku do grona miejscowości,  gdzie można skorzystać z tej usługi, dołączyło już aż 15 miast, w tym m.in. Olsztyn, Elbląg, Świdnica, Olkusz, Nowy Tomyśl, Sochaczew, Konin, Międzyzdroje, Gliwice, Nowy Sącz, Toruń Szczecin i Mikołajki.

Z parkowania z mPay korzystają zarówno użytkownicy prywatni, jak i firmy dysponujące flotami pojazdów. Tym ostatnim system daje stały dostęp do informacji na temat kosztów postoju i pozwala zbiorczo rozliczać parkowanie wszystkich służbowych samochodów.

Bilety komunikacji w 114 miastach

mPay jest aplikacją z największą liczbą dostępnych miast. Obecnie jest ich już 114,
a wśród nich np. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Warszawa, Kraków, Katowice, Rzeszów czy Wrocław. Usługę tę wdrożono niedawno  w Toruniu, Olkuszu, Dębicy, Nowym Tomyślu i Koninie. Co ciekawe, zapytania w sprawie obsługi SPP mPay otrzymuje od coraz mniejszych ośrodków. Oferuje również usługę planowania trasy i wyszukiwania połączeń środkami komunikacji miejskiej mPay GO!

mPay jest aplikacją umożliwiającą dokonywanie płatności także za inne usługi. Za pomocą mPay można m.in. nabyć bilety kolejowe większości polskich przewoźników i ubezpieczenie, doładować GSM i kupić dostęp do platform streamingowych oraz  wejściówki do atrakcyjnych miejsc, jak np. Ogrody Zoologiczne, Parki Narodowe.

Inf. pras. – Aplikacja mPay ma już ponad milion użytkowników

Podziel się ze znajomymi