Wygodne płatności za przejazdy autostradami z mPay.

Aplikacja mPay ułatwia wygodne płatności za przejazdy polskimi autostradami na drogach publicznych (bez bramek, w systemie e-TOLL) na odcinkach:

A2 Konin – Stryków
A4 Wrocław – Sośnica,

w obu kierunkach.

Zakup biletu autostradowego e-TOLL

A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica.

Bilet autostradowy e-TOLL należy opłacić w aplikacji mPay przed wjazdem na autostradę. Można go nabyć z wyprzedzeniem do 60 dni przed planowaną podróżą i będzie on ważny przez 48 godzin od wskazanej daty. Na każdy przejazd należy kupić osobny bilet. W sytuacji zmiany planów przez Podróżującego, bilet można zwrócić, jednak trzeba to uczynić przed zdeklarowaną datą i godziną odbycia przejazdu.

W aplikacji mPay zakup biletu e-TOLL jest możliwy dla pojazdów lekkich (to samochody osobowe o łącznej masie całkowitej do 3,5 t i motocykle). Cena biletu uzależniona jest od kategorii pojazdu oraz długości deklarowanej trasy.

Aby nabyć bilet w aplikacji mPay należy określić miejsce wjazdu i wyjazdu z autostrady oraz podać parametry przejazdu.

Jak to działa w aplikacji?

1. Wybierz kafelek Autostrady.
2. Dodaj pojazd, którym będziesz podróżował lub uzupełnij wymagane dane, jeśli korzystałeś wcześniej w mPay z opłat za parkowanie.
3. Wybierz autostradę, którą będziesz podróżował
4. Wskaż miejsce wjazdu i wyjazdu z autostrady.
5. Podaj datę przejazdu i metodę płatności.
6. Dokonaj płatności wygodną dla siebie metodą.

ico-thumb

Oszczędność czasu i wygoda

Proste i intuicyjne płatności za autostrady w Twoim telefonie.

ico-phone1

Unikasz kolejek i stresu

Wszystko w aplikacji, bez potrzeby stania w długiej kolejce do kasy.

ico-time

O dowolnej porze dnia i nocy

Bilet do kupienia w aplikacji o dowolnej porze dnia i nocy, od poniedziałku do niedzieli, również w święta.

 

Pytania i Odpowiedzi

Czym jest bilet autostradowy e-TOLL?

Jest to jedna z metod płatności za przejazd autostradą na odcinku A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, która będzie dostępna od 1 grudnia 2021 r. w systemie e-TOLL dla pojazdów lekkich (samochodów osobowych, motocykli i pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony).

Jakie są wymagane dane potrzebne do zakupu biletu autostradowego e-TOLL w aplikacji mPay?

1. numer rejestracyjny pojazdu,
2. kraj rejestracji pojazdu,
3. kategoria pojazdu,
4. wskazanie autostrady lub jej odcinka,
5. data i godzina początku okresu jego ważności.

Czy przejazd w obrębie obwodnicy jest darmowy?

Niektóre odcinki płatne traktowane są w sposób specjalny. Funkcjonuje odcinek specjalny – Obwodnica Gliwic, obejmująca na autostradzie A4 odcinki Kleszczów – Gliwice Sośnica. Bilety wyłącznie na te odcinki nie są wydawane, ponieważ przejazd w obrębie obwodnicy jest darmowy bez potrzeby posiadania biletu.

Czy będą punkty kontrolne na drogach z poborem opłat?

W wybranych lokalizacjach w sieci dróg objętych obowiązkiem uiszczenia opłaty elektronicznej zostały zainstalowane urządzenia i systemy służące do kontroli prawidłowości wnoszenia opłat. Uzupełnieniem stacjonarnych punktów kontrolnych są urządzenia instalowane czasowo w dowolnym miejscu w sieci dróg płatnych oraz na pojazdach. Kontrola prawidłowości uiszczenia opłaty elektronicznej jest realizowana także przez inspektorów GITD i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, z wykorzystaniem urządzeń i systemów zainstalowanych w pojazdach wykorzystywanych do kontroli mobilnej. Szczegółowy opis kontroli znajduje się na stronie etoll.gov.pl.

Czy mogę ponieść karę z tytułu wprowadzenia w aplikacji mPay nieprawidłowych danych o kategorii pojazdu?

Jeżeli w czasie kontroli prawidłowości uiszczenia opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL, Główny Inspektor Transportu Drogowego lub funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej stwierdzą, że kierujący pojazdem podał nieprawidłowe dane, mogą nałożyć karę administracyjną.

Jak dokonać zwrotu biletu autostradowego e-TOLL w aplikacji mPay?

Zwrotu biletu można dokonać przed terminem jego ważności. W aplikacji w zakładce Moje bilety należy znaleźć opłacony bilet i kliknąć w napis „Zwrot biletu”. Bilet zostanie automatycznie anulowany a środki zostaną zwrócone na mRachunek lub kartę płatniczą

Czy otrzymam potwierdzenie zapłaty za przejazd?

Przy określaniu metody płatności należy zaznaczyć czy potwierdzenie ma dotyczyć firmy czy osoby prywatnej. W przypadku firmy należy podać NIP a dane zostaną pobrane automatycznie. Potwierdzenie zapłaty będzie automatycznie wysyłane na adres e-mail po każdy przejeździe.