aktualnoci

Aktualności

10 wrz

Aplikacja mPay umożliwia płacenie za parkowanie w Nowym targu

Aplikacja mPay parkowanie w Nowym Targu 22

Od początku września br. aplikacja mPay umożliwia mieszkańcom i turystom wygodne kupowanie biletów komunikacji miejskiej w Nowym Targu. Teraz z rozwiązania mogą korzystać także kierowcy. Darmowa aplikacja eliminuje konieczność odliczania drobnych, szukania parkomatu czy wracania do pojazdu tylko po to, aby przedłużyć postój lub włożyć za szybę bilet parkingowy. Wszystkie czynności związane z płatnością można wykonać zdalnie, z poziomu telefonu. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z geolokalizacji, dzięki której aplikacja sama rozpoznaje miasto oraz pomaga odnaleźć zaparkowane auto.

 

Aplikacja mPay umożliwia opłacenie parkowania w trzech wariantach: na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z ostatniej metody mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma parkowania, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 18:00, kiedy opłaty przestają być pobierane.

 

Za parkowanie w aplikacji można płacić przy użyciu elektronicznej portmonetki, którą należy wcześniej zasilić środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego lub systemu Blik. Do mPay można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach.

 

Przed rozpoczęciem korzystania z usługi kierowca musi umieścić na samochodzie informację o tym, że płaci za postój korzystając z systemu mPay. Służy do tego darmowa karta parkingowa w postaci naklejki na szybę, którą można odebrać samodzielnie w biurze Strefy Płatnego Parkowania (ul. Parkowa 14). Karta parkingowa jest dostępna także w formie pliku do wydruku, który można pobrać z poziomu aplikacji w telefonie lub ze strony internetowej mPay. Równie dobrze sprawdzi się umieszczona za przednią szybą zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mPay.

 

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać słowo „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

 

Płatności za parkowanie przy użyciu aplikacji mPay są dostępne także w blisko 30 innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i Rzeszowie.

wróć do listy aktualności