aktualnoci

Aktualności

3 wrz

Nowy sposób na kupowanie telefonem biletów PKM Czechowice-Dziedzice

Aplikacja mPay dparkowanie w Nowym Targu 2

Aplikacja mPay zapewnia stały i szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Poza Czechowicami-Dziedzicami płatności mPay są dostępne w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Katowicach, Krakowie, Oświęcimiu, Żywcu czy Warszawie. W Czechowicach-Dziedzicach aplikacja pozwala kupować telefonem bilety 7-dniowe oraz 24-godzinne.

 

Kupowanie biletów za pomocą mPay jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i dotknąć kafelka „Komunikacja miejska”. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

 

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy otworzyć zakładkę „Moje bilety”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Przez cały okres ważności biletu jest on widoczny także na ekranie głównym aplikacji. Okazywanie biletów do kontroli jest możliwe nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

 

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

 

wróć do listy aktualności