aktualnoci

Aktualności

21 wrz

Dzień bez Samochodu

Dzien bez samochodu

Już jutro obchodzimy Dzień bez Samochodu, który będzie stanowił zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018. W wielu polskich miastach będziecie mogli korzystać ze środków komunikacji miejskiej całkowicie za darmo.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź!", które jest związane z tematem multimodalności. W praktycznym ujęciu multimodalność oznacza wykorzystanie i łączenie w podróżach miejskich różnych rodzajów transportu. Organizatorzy wydarzeń odbywających się w ramach ETZT zachęcają do sięgania po dostępne w miastach rozwiązania mobilnościowe, np. rowery czy komunikację miejską. Starają się tym samym podkreślić, że prywatne samochody osobowe nie są jedynym właściwym środkiem transportu. W tym roku w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu  zaangażowała się rekordowa liczba ponad 150 miast i gmin z całej Polski.

Zwieńczający ETZT Dzień bez Samochodu to doskonały powód do pozostawienia auta na parkingu. Tym bardziej, że w wielu miastach, np. w

- Warszawie,

- Krakowie,

- Gorzowie Wielkopolskim i

- Białymstoku,

będziecie mogli korzystać ze środków komunikacji miejskiej całkowicie za darmo. Gorąco zachęcamy do odwiedzania stron internetowych lokalnych przewoźników w celu sprawdzenia czy przyłączyli się do tej inicjatywy.

wróć do listy aktualności